ať víme, jak to na našem webu žije?

„Bižuterní“ turistiku v Jablonci podpoří nový leták s mapkou

10. 01. 2017

Skleněné korálky, lustry nebo vánoční ozdoby s velkým podílem ruční práce – to je pro turisty magnet, který je táhne do Jablonce nad Nisou. Málokteré město se totiž může pochlubit tak velkým počtem prodejen se sklem a originální bižuterií. Pro lepší orientaci vydává turistické infocentrum specializovaný leták s mapkou a sortimentem obchodů. Právě nyní je k dostání zdarma nové aktualizované 4. vydání.

„Kde nakoupit v Jablonci bižuterií?“ je jedna z nejčastějších otázek, se kterou se pracovníci turistického infocentra v Jablonci setkávají. Obchůdků a firem je však více a sortiment široký, odpověď proto není úplně jednoduchá. Pro lepší přehled dostanou návštěvníci do ruky specializovanou tiskovinu, která obsahuje seznam, kontakty a orientační mapku míst, kde je možné v Jablonci nakoupit zejména místní bižuterii a sklo. Jde převážně o tzv. kamenné obchody, ale i další místa (např. vzorkovny), prodávající v malém množství a bez předchozího objednání.

„Na sklonku roku 2016 jsme leták aktualizovali, protože některé obchody, uvedené v předešlé verzi, bohužel zanikly. Např. v centru města ubyly hned tři prodejny. Naopak jsme hledali další prodejny s bižuterií, kterým bychom rádi pomohli s propagací. Samy firmy si stále více uvědomují, že turistický ruch je pro ně důležitý a rozšiřují svou nabídku o workshopy, některé umožňují i exkurze do výroby. Reagují tak na kolísavý stav odbytu v zahraničí a rostoucí domácí poptávku,“ říká Petra Fapšo z jabloneckého turistického infocentra. „Výsledkem je leták s téměř třemi desítkami tipů, kam se za sklem a bižuterií přímo v Jablonci vypravit. Co se mimojabloneckých sklářských a bižuterních firem týče, ty budou zmapovány v samostatném propagačním materiálu, který se bude věnovat širšímu okolí Jablonce a Železného Brodu. I ten se brzy objeví na pultě našeho infocentra. Oba vezeme také na veletrhy do zahraničí,” dodává Petra Fapšo.

Propagační leták „Kam za sklem a bižuterií v Jablonci nad Nisou“ je trojjazyčný (ČJ/NJ/AJ) a zájemci ho dostávají zdarma. Distribuován je nejen v Jablonci, ale i v dalších infocentrech v okolí, v pražské centrále turistického ruchu a na mezinárodních oborových veletrzích.

TZ JKIC

Daníčková Blanka