Počasí Dnes °C
Odbor kancelář hejtmana
Úvodní stránka > Krajský úřad > Odbor kancelář hejtmana > Fotografové z Liberecka spojili své síly, sdružují se a jsou úspěšní
Fotografové z Liberecka spojili své síly, sdružují se a jsou úspěšní

Fotografové z Liberecka spojili své síly, sdružují se a jsou úspěšní

31. 7. 2017

Před několika lety se scházeli v čajovně a brzy na to začali vystavovat. Věkově nesourodá parta, kterou pojil zájem o fotografii, se pojmenovala Sdružení Fotošálek.

Ve vestibulu Krajského úřadu v Liberci se ve středu 2. 8. 2017 od 16.00 hodin uskuteční slavnostní vernisáž fotografií. Výstava představí aktuální tvorbu hned několika současných libereckých fotografů ze Sdružení Fotošálek. Expozice, kterou uvede Martin Votava a kterou zaštítil náměstek hejtmana Pavel Svoboda, bude k vidění v prostorách kraje od 2. do 31. srpna 2017. Toto sdružení spojuje víra, že fotografie je dostatečně široké médium, aby si každý, ať už autor nebo divák, mohl najít, co mu vyhovuje. Pochopitelně se členové sdružení liší v názoru na fotografii, její obsah, formu, na dodržování nebo překračování vžitých pravidel. Je to velmi pochopitelné, protože věkové rozpětí skupiny je velice široké. Někteří totiž fotí déle, než jsou ti mladší na živu,“ poznamenal organizátor výstavy Bořivoj Pohl.

Fotografická formace původně z čajovny je již známá nejen v našem kraji, ale i u sousedů. „Sdružení má za sebou už několik úspěšných výstav v Liberci. Dále pak vystavovalo například v Rychnově u Jablonce, Smržovce nebo v Polsku v Jelení Hoře a Piechovicích,“ vyjmenoval s tím, že Fotošálek má na svém kontě kromě výstav i pořadatelství jednodenní Open air akce "Salon tolerance" na liberecké přehradě u hráze.

Šimice Marie
marie.simice@kraj-lbc.cz
485226302 /

rss

Zpracovávám...