Počasí Dnes °C
Odbor kancelář hejtmana
Úvodní stránka > Krajský úřad > Odbor kancelář hejtmana > Liberecký kraj letos poprvé ocení nejlepší pečovatelky
Liberecký kraj letos poprvé ocení nejlepší pečovatelky

Liberecký kraj letos poprvé ocení nejlepší pečovatelky

21. 6. 2017

Svou Pečovatelku roku bude mít i Liberecký kraj. Na začátku října ocení tímto titulem špičkové pracovnice v sociálních službách z celého kraje. S nápadem přišel náměstek hejtmana LK Pavel Svoboda, který se inspiroval podobnou akcí, pořádanou v Jablonci nad Nisou.

Poděkování těm, co pečují o seniory, zdravotně postižené a další klienty, a to za mzdy hluboko pod celostátním průměrem, se uskuteční v Liberci u příležitosti Mezinárodního dne seniorů. Své pracovnice v sociálních službách, pečovatelky a osobní asistentky, budou nominovat samotné organizace, poskytující sociální služby.

„Pátý ročník Jablonecké pečovatelky se uskutečnil na konci minulého týdne v Městském divadle jako součást Koncertu proti násilí na seniorech. Akci dobře znám ze svého předchozího působení na jablonecké radnici, a nenechal jsem si ji ujít ani nyní. Pečovatelky a osobní asistentky berou svou práci jako poslání. Zaslouží si naši úctu a poděkování. Proto chceme ocenění rozšířit na celý Liberecký kraj a připravujeme vůbec poprvé krajskou Pečovatelku roku,“ vysvětlil náměstek hejtmana LK Pavel Svoboda.

Titul Jablonecká pečovatelka si převzalo sedm pečovatelek a osobních asistentek nejen za práci s klienty, ale i za své další profesní a osobní kvality. Ocenění uděluje statutární město Jablonec nad Nisou ve spolupráci s místní Diakonií. 

Bc. Dědková Markéta
marketa.dedkova@kraj-lbc.cz
485226324 / 739541624

rss

Zpracovávám...