Počasí Dnes °C
Odbor kancelář hejtmana
Úvodní stránka > Krajský úřad > Odbor kancelář hejtmana > Na Krajském Úřadu Libereckého kraje se předávaly zlaté kříže zasloužilým dárcům krve

12. 9. 2017

Dne 11. 9. 2017 od 16:00 hod. v multimediálním sále Libereckého kraje byly předány zasloužilým dárcům krve z rukou prezidenta Českého červeného kříže pan Doc. Dr. Marka Jukla, ředitele Úřadu Oblastního spolku červeného kříže pana Karla Studeného, hejtmana Libereckého kraje pana Martina Půty, náměstka hejtmana pro zdravotnictví MUDr. Přemysla Sobotky a zástupců Transfuzního oddělení KNL ocenění Zlatý kříž III. a II stupně.

III. st. za 80 bezpříspěvkových odběrů krve, za které je ocenění udělováno získalo celkem 49 dárců.

II. stupněm za 120 bezpříspěvkových odběrů krve bylo oceněno 28 dárců. Všem oceněným krátce poděkovali prezident Českého červeného kříže p. Doc. Dr. Marek Jukl, hejtman Libereckého kraje pan Martin Půta a náměstek hejtmana pro zdravotnictví MUDr. Přemysl Sobotka. Společnost tak prostřednictvím Červeného kříže těmto lidem děkuje za jejich obětavost a nezištnou pomoc všem, kteří ji potřebují.

Princip bezpříspěvkového dárcovství vychází z požadavku maximální dosažitelné bezpečnosti transfúze. Sérii vyšetření a důsledné dodržování stanovených lhůt a postupů zacházení s krví a jejími deriváty tak doplňuje základní předpoklad, že dárce není k odběru motivován jinak než touhou pomoci druhým. Proto jsou ocenění Červeným křížem určeny těm, kteří spolupracují s transfúzním oddělením dlouhodobě.

Karel Studený

ředitel  Úřadu  OS ČČK Liberec