Občané Jablonného, zeptejte se znovu hejtmana, Váš názor ho zajímá!

Bc. Dědková Markéta

tisková mluvčí kraje a krajského úřadu

• 23. 05. 2017 14:03

Hejtman Martin Půta pokračuje tento týden ve svých pravidelných výjezdech po městech a obcích Libereckého kraje a setkáních s občany a zastupiteli. V rámci tradičního Dne s hejtmanem ve čtvrtek 25. května navštíví Jablonné v Podještědí. S občany a zastupiteli se potká v 16:00 hodin ve Společenském centru.

Na radnici v Jablonném hejtmana dopoledne přivítá starosta Jiří Rýdl a místostarosta Petr Sadílek. Poté se pozdraví se zaměstnanci městského úřadu. Po pracovním obědě se starosty okolních obcí navštíví strojírenskou firmu Kovovýroba Krob s.r.o., dále si prohlédne prostory výjezdové základny Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje a Sboru dobrovolných hasičů, projde se přírodním parkem Mokřady a po Podještědí se rozhlédne z vyhlídkové věže bývalého pivovaru.

Během odpoledne si hejtman stihne prohlédnout stav krajské silnice, která vede ze Lvové do Kněžic a se starostou pohovoří o možnostech její rekonstrukce. Ještě před besedou s občany se vydá k altánu u studánky sv. Zdislavy, na jehož opravu přispěl Liberecký kraj, prohlédne si železniční expozici na vlakovém nádraží, ale i nové zateplení budovy ZŠ praktické a ZŠ speciální.

Hejtmanský den zakončí Martin Půta již tradičním setkáním s občany a zastupiteli. Beseda se uskuteční ve Společenském centru v Jablonném v Podještědí od 16:00 hodin.

Program hejtmanského dne:

10:30 - 11:00                          přivítání na radnici Jablonné v Podještědí

11:00 – 12:30                         oběd se starosty okolních obcí – restaurace U Českého Lva

12:35 – 13:20                         Kovovýroba Krob s.r.o.

13:25 – 13:45                         ZZSLK a SDH Jablonné v Podještědí

13:45 – 14:00                         Mokřady u zámku Falkenburg

14:05 – 14:25                         Vyhlídková věž Jablonné v Podještědí, okolní objekt

14:25 – 14:40                         přejezd silnice Jablonné v P. a okolí (Lvová, Kněžice)