Počasí Dnes °C
Odbor kancelář hejtmana
Úvodní stránka > Krajský úřad > Odbor kancelář hejtmana > Peníze pro zdravotníky budou
Peníze pro zdravotníky budou

11. 8. 2017

Liberecký kraj dostane od Ministerstva zdravotnictví ČR požadovanou dotaci na navýšení platu zdravotním sestrám a dalším nelékařským profesím. Uspěl se žádostí na 21,7 mil. Kč, kterou podal do dotačního programu ke stabilizaci vybraných zdravotnických nelékařských pracovníků ve směnném provozu za všechny poskytovatele lůžkové péče v kraji. Podle nařízení vlády mají tito pracovníci od 1. července vyšší platy minimálně o 2.000 Kč měsíčně.

Po uvolnění finančních prostředků ministerstvem projedná Zastupitelstvo Libereckého kraje jejich přerozdělení zdravotnickým zařízením, která si o dotaci kraj požádala. Následně podle svých požadavků obdrží peníze, které budou příští půl rok svým zaměstnancům vyplácet.

„Jsem rád, že Ministerstvo zdravotnictví ČR dodrželo slib a peníze pošle. Bohužel zcela jasný právní postup nám nedovoluje zrychlit přesun peněz do jednotlivých zařízení, a tak budou muset nemocnice nařízený nárůst mezd zatím krýt ze svého rozpočtu,“ dodává Přemysl Sobotka, náměstek hejtmana pro resort zdravotnictví.

Bc. Žitná (Dědková) Markéta
marketa.zitna@kraj-lbc.cz