Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Kresby a malby deseti libereckých tvůrců jsou vystaveny ve vestibulu úřadu

03. 01. 2017

Kresby a malby podle živých modelů ozdobily vestibul Krajského úřadu Libereckého kraje. Nová výstava představí v průběhu měsíce ledna práce Skupiny DESET z Liberce. Zájemci ji mohou vidět do 30. ledna. Vernisáž je naplánována na pondělí 9. ledna od 16.30 hodin.

Skupina DESET je partou deseti příznivců kreslení, malování, čmárání a dalších způsobů zachycení jejich vidění světa na papír - ať už tužkou, uhlem, akvarelovými či jinými barvami. Deset lidí různých profesí, kteří přibližně 10 let věnují část svého volného času kresbě a malbě. Prostřednictvím výstavy chtějí sdílet své radosti a emoce a představit vlastní studie lidské postavy či portréty.

Skupina vznikla původně jako kurz kresby při Střední umělecké škole v Liberci, Vratislavicích. Když kurz skončil, jeho účastníci cítili, že by chtěli dále pokračovat. Založili si svůj vlastní kurz v prostorách Základní školy v ulici 5. Května v Liberci.

Členy skupiny jsou:

Jana Bauerová, Eva Beránková, Monika Brunettová, Pavel Kos, Daniela Kronďáková, Martin Mastný, Stanislava Matulová, Josef Vaníček, David Votrubec, Svatava Zenklová, Petr Zenkl

Výstava je přístupná ve všední dny, od 8 do 17 hodin, v pondělí a ve středu do 18 hodin.  

Daníčková Blanka
blanka.danickova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226302
Mobil: 732765215