Dolno-rakouští poslanci navštívili Euroregion Nisa a Liberecký kraj

Dolno-rakouští poslanci navštívili Euroregion Nisa  a Liberecký kraj

[21873|9dca34a53973438aecf90fbd2a055e23|5|public/vnejsi_vztahy/dolejsi_7ccebda37a.jpg]

19. 11. 2007
[id:5854|autor:Mgr. Langer Jiří|email:jiri.langer@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

Osmičlennou delegaci Evropského výboru Dolno-rakouského zemského sněmu přijal v minulých dnech statutární náměstek hejtmana Karel Dolejší. Poslanci zavítali do sídla Libereckého kraje v rámci pracovní cesty po  Euroregionu Neisse-Nisa-Nysa.

„Krátce jsme hostům představil  Liberecký kraj a poté jsme diskutovali  o možnostech přeshraniční spolupráce a také o vstupu České republiky  do Schengenského prostoru,“ uvedl Karel Dolejší.

Tajemník Euroregionu Nisa Jaroslav Zámečník také poslance seznámil s dvěma důležitými projekty, na nichž se podílejí kraj i euroregion -  Cena Inovace a Nová hřebenovka.

Setkání se zúčastnili: předseda klubu Franz Hiller, Karl Wilfing, Ingeborg Rinkeová, Anton Erber, Günther Leichtfried, Otto Kernstock, tajemník klubu Christian Samwald  a  tlumočnice Therese Reinelová.

„Rakouští poslanci nás například upozornili na problematiku tzv. Vídeňské dálnice na jižní Moravě a příhraničních průmyslových zón, obdobnou, jako my chystáme v Hrádku nad Nisou. My jsme je zase informovali o potížích s polskou stranou při budování silničního průtahu do Německa přes polské území. Hledáme společné postupy, jak situace řešit,“ připomněl statutární náměstek.

Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz