Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Ekologická výchova v Libereckém kraji je připravena na využití fondů Evropské unie

03. 05. 2004
[id:1872|autor:Futerová Linda|email:linda.futerova@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:724 030 320|aktualizace:]

Po vstupu do Evropské unie se nabízí celá řada možností podpory projektů, jejichž cílem je rozvoj regionu. Jedním z připravovaných grantových programů je program Ministerstva životního prostředí České republiky na podporu regionálních systémů ekologické výchovy. „Resort životního prostředí a zemědělství Libereckého kraje připravuje projekt, jehož cílem je iniciovat vznik systému ekologické výchovy a osvěty v kraji a podpořit současné aktivity na území kraje, které přes snahu Libereckého kraje pravidelně zápasí s nedostatkem finančních prostředků. Do prvního grantového kola, které bude vyhlášeno během léta letošního roku, se připravuje předložit žádost o podporu ve výši cca 15 mil. Kč pro období let 2005 a 2006,“ řekl člen rady kraje Radim Zika.

Na přípravě projektu se od října loňského roku podílí pracovní skupina, ve které jsou zastoupeny mimo pracovníků krajského úřadu zejména nevládní neziskové organizace. Projekt, který bude vycházet z Koncepce ekologické výchovy, vzdělávání a osvěty Libereckého kraje, se bude týkat především vzdělávání a informování odborných pracovníků i široké veřejnosti v této oblasti, a to přípravou vzdělávacích akcí, vydáváním informačních materiálů a poskytováním poradenské činnosti. Projekt bude mimo jiné vytvářet podmínky pro vznik minimálně pěti nových pracovních míst.

Na realizaci bude resort životního prostředí a zemědělství spolupracovat především s Technickou univerzitou Liberec, Společností pro Jizerské hory o.p.s. a Úřadem práce v Liberci.

Futerová Linda
linda.futerova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 302
Mobil: 724 030 320