Euroregionální Cenu za inovaci podpořil saský ministerský předseda Georg Milbradt

[13162|87815192212a494b1aa4cc852ced067a|5|public/vnejsi_vztahy/img_3207_46c00077ce.jpg]

27. 03. 2006
[id:3719|autor:Zámečník Jaroslav|email:j.zamecnik@arr-nisa.cz|telefon:485 340 991|mobil:|aktualizace:]

V sobotu 25. března 2006 se v saském Kamenz uskutečnilo při příležitosti konání hospodářské výstavy WIR i slavnostní vyhlášení dalšího ročníku euroregionální Ceny inovace 2006. Tato soutěž určená pro firmy a podnikatele ze tří částí Euroregionu Nisa je vyhlášena již po čtvrté za sebou.

V minulém roce byla pořadatelem soutěže Okresní hospodářská komora v Liberci a česká část Euroregionu Nisa. Vítězné firmy v jednotlivých kategoriích obdržely finanční odměny a možnost používání loga této soutěže. Na finančních odměnách bylo rozděleno 10.000 EUR.  Do soutěže se přihlásilo celkem 40 firem, z toho 19 z české části, 14 z německé a 7 z polské části ERN. Firmy se přihlašovaly do 3 kategorií, a to Nejlepší inovace, Nejlepší partnerství a Nejlepší private-public-partnerschip. Nejvíce firem se přihlásilo do kategorie „Nejlepší inovace“ – celkem 21. V kategorii Nejlepší inovace vyhrála firma ELMARCO s.r.o., Liberec (výrobce stroje NANOSPIDER pro průmyslovou výrobu nanovláken).

V kategorii nejlepší partnerství vyhrála firma  Techno-Coat Oberflächentechnik GmbH, Zittau spolu s Technickou universita Liberec, strojní fakultou (spolupráce při vývoji technologií povrchových úprav kovů).

Letošní vyhlášení ročníku 2006 je pod patronací saského ministerského předsedy Georga Milbradta, který se vyhlášení osobně zúčastnil a pochválil dobrou myšlenku podpory vzájemné hospodářské spolupráce přes hranice.

Hejtman Petr Skokan po slavnostním vyhlášení dalšího ročníku Ceny inovace prohlásil:  „Rozvoj špičkových technologií by mohlo přinést zvýšení prestiže kraje i Euroregionu Nisa a přitáhnout pozornost investorů. Pro kraj je důležité, že je zde Technická universita a rádi bychom vytvořili podmínky aby nejlepší absolventi university zde zůstávali žít a podnikat a neodcházeli jinam“.

Dalšími osobami, které se zúčastnili slavnostními vyhlášení CENY INOVACE 2006 byl Thomas Jurk, saský ministr hospodářství, Günter Valentin, landát okresu Zittau-Löbau a předseda nemecké části ERN.

Zámečník Jaroslav
j.zamecnik@arr-nisa.cz