Hejtman Libereckého kraje Petr Skokan navštívil Železný Brod

[8980|87815192212a494b1aa4cc852ced067a|5|public/vnejsi_vztahy/p1010009_6a6f2da638.jpg]

13. 07. 2005
[id:2963|autor:Markgrafová Eva Mgr.|email:eva.markgrafova@kraj-lbc.info|telefon:485 226 327|mobil:724 260 800|aktualizace:]

Hejtman Libereckého kraje Petr Skokan včera odpoledne navštívil Železný Brod. Přijal tak pozvání starosty Mgr. Václava Horáčka. Prvním  místem, kam v tomto městě v doprovodu starosty zavítal, byl podnik Železnobrodské sklo. Tady se při prohlídce závodu od generálního ředitele Dr. Ing. Evžena Jabůrka mimo jiné dozvěděl o současných plánech producenta tradičních sklářských výrobků, kde dnes podstatný podíl výrobního programu  tvoří produkce skleněných perel různých velikostí, tvarů a barev. Z hlediska významu patří tato firma k největším zaměstnavatelům v regionu, neboť v 6,5 tisícovém Železném Brodě poskytuje práci bezmála tisícovce lidí. Od starosty pana Horáčka, se kterým diskutoval především o zkušenostech obce III. stupně výkonu státní správy, jakou je i Železný Brod, se pak hejtman dozvěděl, že míra nezaměstnanosti v tomto městě ani zdaleka nedosahuje celostátního průměru, neboť se pohybuje kolem 6 %. Starosta si pochvaloval i to, že jsou obcí s třetím stupněm výkonu státní správy.  Podle něj to občanům z okolí Železného Brodu mnohonásobně usnadňuje například vyřizování osobních či cestovních dokladů.

„Podobná setkání jsou pro mne jako představitele krajské samosprávy nesmírně cenná, bude-li o ně ze strany starostů pověřených trojek zájem, budu v nich pokračovat,“ poznamenal na adresu včerejší cesty hejtman Petr Skokan, který si v Železném Brodě prohlédl také nově zrekonstruované prostory městského úřadu.

Markgrafová Eva Mgr.
eva.markgrafova@kraj-lbc.cz