Hejtman Libereckého kraje Petr Skokan se chystá na pracovní návštěvu do USA

12. 10. 2005
[id:3229|autor:Futerová Linda|email:linda.futerova@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:724 030 320|aktualizace:]

Na základě pozvání americké vlády, prostřednictvím amerického velvyslance v ČR Williamem Cabanissem,  absolvuje hejtman Libereckého kraje Petr Skokan první tři týdny v listopadu program International Visitor Leadrschip na téma „Dobré vládnutí“. Program má českým politikům poskytnout přímý pohled do zkušeností americké regionální a místní správy při řešení závažných sociálních a ekonomických problémů. Účastníci programu budou mít možnost setkat se s městskými, krajskými i státními funkcionáři, kteří mají na starost poskytování služeb v oblastech jako například zdravotnictví, vzdělávání, hospodářský vývoj  a mezinárodní vztahy. Hejtman Petr Skokan se bude zajímat i např. o oblast integrovaného záchranného systému či o problematiku menšin.

Pozváni na International Visitor Leadrschip program byli všichni hejtmani krajů ČR.

Třítýdenní program začne 31. října ve Washingtonu, D.C. Náklady na mezinárodní a vnitrostátní leteckou dopravu, ubytování a stravu budou hrazeny Odborem vzdělávání a kulturních záležitostí Úřadu vlády U.S.A.