Hejtman Libereckého kraje Petr Skokan se včera poprvé setkal s maršálkem Dolnoslezského vojvodství

[6252|87815192212a494b1aa4cc852ced067a|5|public/tiskove/p1010006_a7f3644472.jpg]

04. 02. 2005
[id:2547|autor:Futerová Linda|email:linda.futerova@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:724 030 320|aktualizace:]

Hejtman Libereckého kraje Petr Skokan se setkal s maršálkem Dolnoslezského vojvodství Pawłem Wróblewským. Došlo tak k prvnímu oficiálnímu setkání mezi oběma představiteli, jejichž kraje spolupracují více jak tři roky.

„S panem maršálkem jsme se dohodli, že i po výměně politické reprezentace jak na české, tak na polské straně budeme pokračovat v započaté práci. Intenzivně již probíhá spolupráce na projektu Regiotram NISA, ale je zapotřebí to ještě podpořit podpisem memoranda o spolupráci, což je jeden z našich prvních úkolů,“ řekl Petr Skokan.

Oba představitelé diskutovali  o tématech v oblasti zahraniční spolupráce a o politice EU. Shodli se, že je důležité zaměřit se na realizaci konkrétních aktivit a konkrétních cílů, což bude znamenat realizaci podepsaných dohod v praxi. „Přestože zahraniční spolupráce často vyžaduje souhlas některých ministerstev, neměl by to být důvod, který nás odradí od kroků, jenž by měly vést k prohloubení kooperace partnerských regionů,“ dodal Skokan.

Podle Skokana je také důležité budovat partnerství nejen na úrovni regionů, ale i měst, což považuje za dobrý začátek, jak podpořit regionální spolupráci a prohloubit česko-polské vztahy. Jednání se na bolesławiecké radnici zúčastnili mimo hejtmana a maršálka, také generální konzul České republiky ve Wroclawi pan Igor Šedo, vedení partnerských měst Bolesławiec – Česká Lípa Piotr Roman a Hana Moudrá.

Po oficiální návštěvě byl hejtman Petr Skokan pozván starostou města Bolesławiec i na slavnostní otevření jedné základní školy, která byla nově zrekonstruována. Na programu nechyběl sborový zpěv, sportovní exhibice, taneční představení v tradičních krojích, recitace, aerobik, a to vše v podání žáků této základní školy. První muž kraje také v závěru setkání přislíbil možnou účast na edukačním veletrhu TARED, který pořádá Dolnoslezské vojvodství ve Wroclawi v polovině března. Jedná se o veletrh středních a vysokých škol, kterého se zúčastní i Technická univerzita v Liberci.