Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Hejtman na jednání Rady SOLK

Markgrafová Eva Mgr.

  • 15. 08. 2005 00:00

Sdílet článek

[id:3032|autor:Markgrafová Eva Mgr.|email:eva.markgrafova@kraj-lbc.info|telefon:485 226 327|mobil:724 260 800|aktualizace:]

V novoborském Parkhotelu zasedala ve čtvrtek 11. srpna Rada Sdružení obcí Libereckého kraje, kam přijal pozvání také hejtman Libereckého kraje Petr Skokan, aby radu informoval o aktuálních záměrech Libereckého kraje.

 

Mimo jiné tak přítomné představitele měst a obcí seznámil s přípravou  prvního ročníku Krajských dnů 2005, jejichž pořadatelem je právě kraj. „Uskuteční se ve dnech 22. až 24. září a každý den bude trochu jinak tematicky zaměřený. První den bude nasměrován na prezentaci kraje a jeho zahraničních partnerských regionů.  Program druhého dne se připravuje především pro děti a mládež a třetí den by měl nalákat zejména milovníky turistiky a cyklistiky,“ přiblížil ve stručnosti  program celokrajské akce hejtman Petr Skokan. Hlavní snahou pak podle něj je, aby Krajské dny přispěly u veřejnosti  k pocitu soudržnosti. „Pro letošek jsme za místo konání zvolili Liberec jako sídlo kraje. Avšak předpokládáme, že dějištěm následujících ročníků by se postupně měla stát další města a zajímavá místa v kraji.“ 

 

Ze strany starostů pak během diskuse s hejtmanem zaznělo i téma obnovitelných zdrojů energie, které otevřel starosta Okrouhlé Jiří Vosecký. Z reakce  bylo zřejmé, že spíš než větrné elektrárny preferují města a obce využití biomasy. Jako důvod starostové uváděli, že v obci nevytvoří žádné pracovní místo a cena dotované energie vyrobená větrnou elektrárnou  není do budoucna garantována. Přitom  jejich existence podle mínění starostů zásadně mění charakter krajiny, kterou se navíc šíří nepříjemný hluk snižující pohodu bydlení v obci. Dalším probíraným tématem byla protipovodňová ochrana v rámci integrovaného záchranného systému, o jejíž přípravě  se zmínil předseda sdružení a zároveň starosta Turnova Milan Hejduk. „Uvítali bychom, kdyby se kraj začal zabývat možností instalace obdobného hlásného systému, jaký funguje na řece Jizeře, i na dalších řekách v kraji.“  Kromě toho Milan Hejduk informoval hejtmana o všech tématech, které Rada SOLKu projednala na svém novoborském zasedání. „V první řadě jsme jednali o zavedení jednotné koncepce značení turistických cílů, novém systému nakládání s tzv. elektroodpadem a postupem prací na připravovaném program Partnerství,“ zrekapituloval ve stručnosti Milan Hejduk a dodal, že velký zájem vzbudil u přítomných také vládní „Program mobility“  ve vztahu ke státním  dotacím na bezbariérové komunikace. S touto možností je za Národní radu zdravotně postižených přijel z popudu hejtmana Petra Skokana seznámit PhDr. František Kozel. 

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky