Hejtman Petr Skokan navštívil společnost Bombardier Transportation Czech Republic a. s.

08. 04. 2005
[id:2703|autor:Futerová Linda|email:linda.futerova@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:724 030 320|aktualizace:]

Hejtman Petr Skokan se snaží podrobně seznamovat s podniky, které se nacházejí v Libereckém kraji, a proto tentokrát navštívil společnost Bombardier Transportation Czech Republic a. s., která sídlí v České Lípě. V rámci návštěvy seznámil ředitel společnosti Ing. Michal Lichter hejtmana s chodem a celkovým stavem firmy, která se zabývá výrobou svařovaných podskupin pro osobní vagóny.

Vzájemně jsme diskutovali o tom, jak tato firma spolupracuje s Technickou univerzitou Liberec a jak je ještě možné pomoci k rozvoji další spolupráce. Dobrým příkladem pro ostatní firmy může být i to, že dává příležitost učňům, aby získali tolik potřebnou praxi. V dnešní době je to velice ocenitelná zkušenost.“ řekl Skokan.

Nyní je v této firmě na provozní praxi 9 žáků třetích ročníků Integrované odborné školy a středního odborného učiliště oboru obráběč kovů a zámečník. Za posledního půl roku bylo vydáno 12 příslibů zaměstnání za účelem rekvalifikace uchazečů o zaměstnání v jejich svařovací škole a dalších 5 příslibů uchazečům o zaměstnání pro Úřad práce v Děčíně. „Bylo by dobré, kdyby více firem nabízelo tuto možnost, čímž by mohly významně  přispět k celkovému rozkvětu našeho kraje,“ dodal Skokan.