Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Hejtman předal novou techniku hasičům

Hejtman předal novou techniku hasičům

[11932|87815192212a494b1aa4cc852ced067a|5|public/vnejsi_vztahy/img_0016_(2)_752eb6166e.jpg]

10. 01. 2006
[id:3482|autor:Futerová Linda|email:linda.futerova@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

V pondělí 9. ledna 2006 ve Vratislavicích nad Nisou hejtman Petr Skokan  předal novou techniku pro HZS Libereckého kraje. Tato technika byla zakoupena z loňské účelové dotace ve výši 4 mil. korun. V první řadě jde o dvě vozidla Renault Kangoo, která budou využívat vyšetřovatelé z oddělení zjišťování příčin požáru v České Lípě a v Liberci. Pracovníci těchto oddělení až doposud disponovali zastaralými vozidly, kam se nevešla ani předepsaná výbava a přeprava v terénu byla víc než dobrodružná. „Nová vozidla jsou nejenom dostatečně prostorná ale i technicky způsobilá k jízdě mimo komunikace. Přispějí proto  ke zvýšení akceschopnosti našich hasičů. Právě ti na místě neštěstí zasahují většinou jako první  a už dávno neplatí, že bojují pouze s červeným kohoutem. Z českého hasiče se postupem doby stal na slovo vzatý  záchranář, který vyprošťuje zraněné osoby, likviduje ekologické havárie, odčerpává vodu ze zaplavených domů a samozřejmě hasí požáry. Proto je žádoucí, aby byl dobře vybaven. Bohužel stát hasičům ukládá úkoly, ale na jejich vybavení nepřispívá tolik, kolik by si tato složka zasloužila“, řekl hejtman Skokan.

A tak kraj kromě již zmíněných vozů zadotoval hasičskému záchrannému sboru i nákup 25 kusů moderních přetlakových dýchacích přístrojů, které nahradí zastaralé přístroje ve vybavení profesionálních sborů a zatímco ty starší budou bezplatně převedeny jednotkám SDH, nové dýchací přístroje budou rozděleny stanicím Liberec a Jablonec nad Nisou.

 

Z loňské účelové dotace ve výši  4 mil. korun byla dále pořízena i dvě zařízení pro zkoušení hadic všech typů, ultrazvuková čistička umožňující důkladné a neagresivní čištění masek dýchacích přístrojů či výpočetní technika.



Futerová Linda
linda.futerova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 302