Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Konference o ekovýchově na základních školách

11. 11. 2005
[id:3329|autor:Futerová Linda|email:linda.futerova@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:739 541 588|aktualizace:]

Každoročním vyvrcholením celorepublikového projektu Metodika a realizace komplexní ekologické výchovy (M.R.K.E.V.), který je určen především pedagogům základních a středních škol, jsou krajské konference. V Libereckém kraji se konají střídavě v bývalých okresech a letošní již pátý ročník zavítal do Sychrova. Hostitelem akce, která byla připravena ve spolupráci s Libereckým krajem a Statutárním městem Liberec, byla Dětská ozdravovna Radostín.   

 

Prioritní cílovou skupinou v oblasti ekologické výchovy jsou pro náš resort děti a mládež, na jejichž výchovu má mimo rodiny zásadní vliv právě působení pedagogů. Naším cílem je připravovat co nejlepší podmínky pro práci pedagogů na základních a středních školách. Školy zapojené do  projektu M.R.K.E.V. jsou již pátý rok seznamovány prostřednictvím pravidelných rozesílek a různých vzdělávacích akcí s novými metodickými materiály, pomůckami a projekty, které jim nabízejí možnosti k začlenění ekologické výchovy do vyučování,“ řekl náměstek hejtmana Libereckého kraje zodpovědný za oblast životního prostředí Radim Zika, který nad konáním akce převzal záštitu.

 

Konference se zúčastnilo 80 pedagogů ze všech koutů Libereckého kraje.

Futerová Linda
linda.futerova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 302
Mobil: 739 541 588