Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Kraj zhodnotil své úspěchy v zemědělství

13. 04. 2004
[id:1803|autor:Futerová Linda|email:linda.futerova@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:724 030 320|aktualizace:]

Bilancí prošlo v těchto dnech působení kraje za první volební období jeho představitelů v oblasti zemědělství. Toto téma bylo náplní semináře, který se uskutečnil z iniciativy Radima Ziky, člena Rady Libereckého kraje. Účastníci semináře byli představitelé nevládních agrárních organizací, zemědělci, zástupci zemědělského školství a rovněž členové zemědělského výboru Zastupitelstva Libereckého kraje.

Za významné pokládám, že již od ledna 2001, začala intenzivní spolupráce mezi Libereckým krajem a nevládními agrárními organizacemi. Výsledkem toho je, že Liberecký kraj jako první v republice přijal koncepci rozvoje zemědělství,“ řekl Zika.

Resort zemědělství za tuto dobu přispěl a stále přispívá nemalými finančními částkami na nejrůznější vzdělávací akce. Tradicí se již stalo pořádání Krajských dožínkových slavností, které se setkaly s velkým ohlasem. Pozornost je a byla věnována prosazování zájmů zemědělců nejen v rámci České republiky, ale i směrem do Evropy. Proto Liberecký kraj ke dni vstupu vydává katalog agrárních subjektů kraje v několikajazyčném textu a v nákladu 10 000 kusů. Tento katalog bude distribuován nejen na území našeho státu, ale i za jeho hranice.

Jsem rovněž  rád, že se nám po několikaletém úsilí podaří ke dni vstupu do EU otevřít Agrární poradenské a informační centrum Libereckého kraje,“ dodal Zika.

 

Futerová Linda
linda.futerova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 302
Mobil: 724 030 320