ať víme, jak to na našem webu žije?

Krajská delegace představí ve Valencii připravenost Evropského zimního olympijského festivalu mládeže 2011

Krajská delegace představí  ve Valencii připravenost Evropského zimního olympijského festivalu mládeže 2011

[21986|9dca34a53973438aecf90fbd2a055e23|5|public/vnejsi_vztahy/pict0037_baa765638c.jpg]

26. 11. 2007
[id:5877|autor:Mgr. Langer Jiří|email:jiri.langer@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

Ve dnech 30. 11. - 1.12. 2007 je ve Valencii ve Španělsku pořádána Valná hromada Evropského olympijského výboru. Na tomto setkání budou prezentovány přípravy pořadatelských měst Olympijských her a Evropských olympijských festivalů mládeže. Liberecký kraj, jakožto pořadatel Evropského zimního olympijského festivalu mládeže 2011 (EYOWF 2011) zastupuje delegace  ve složení  radní Vít Příkaský, člen zastupitelstva Karel Kapoun, pracovník odboru školství MTS a tajemník komise Daniel Merz a místopředseda komise Roman Kumpošt.

„Roman Kumpošt jako místopředseda Komise pro přípravu EYOWF 2011 bude prezentovat stav příprav na olympiádu v Libereckém kraji,“ uvedl předseda komise  statutární náměstek hejtmana Karel Dolejší.

Na zasedání Valné hromady EOC v Bruselu bylo město Liberec dne 9. 12. 2006 zvoleno pořadatelem EYOWF 2011. Následně došlo k dohodě mezi Statutárním městem Liberec a Libereckým krajem* o převzetí garancí za přípravu a uspořádání EYOWF 2011.

„Termín konání EYOWF 2011 byl stanoven na 12. – 19. února 2011,“ připomněl statutární náměstek.

Na základě usnesení Rady Libereckého kraje byla zřízena Komise Rady Libereckého kraje pro pořádání Evropského zimního olympijského festivalu mládeže 2011 (dále jen Komise EYOWF 2011) ve složení:

Ing. Karel Dolejší (statutární náměstek hejtmana ) - předseda

Ing. Roman Kumpošt (manažer, FIS expert) - místopředseda

Mgr. Petr Doležal (náměstek hejtmana) - člen

Radim Zika (náměstek hejtmana) - člen

Ing. Ondřej Červinka (náměstek primátora města Liberec) – člen

Do funkce tajemníka komise byl jmenován Daniel Merz.

Komise EYOWF 2011 je řídícím orgánem přípravy EYOWF 2011 a v současné době sehrává úlohu organizačního výboru.

„V současné době probíhají veškeré legislativně-administrativní kroky k založení nového  právního subjektu - obecně prospěšné společnosti (o.p.s.), která zastřeší organizační výbor a celou organizaci EYOWF 2011.  Zřizovatelem a stoprocentním vlastníkem této společnosti je Liberecký kraj. Jakmile bude činnost o.p.s. plně zahájena (leden 2008) dojde k rozpuštění Komise EYOWF 2011 a o.p.s. přebere veškerou odpovědnost za přípravy a organizaci Festivalu,“ popsal Karel Dolejší.

Na programu EYOWF 2011 je 8 sportovních odvětví tak, jak znázorňuje následující tabulka. Přehled jednotlivých disciplín (závodů) je návrhem organizačního výboru a musí být projednán na úrovni jednotlivých mezinárodních sportovních federací a poté předložen se schválení EOC.

Skok na lyžích             Sportovní areál Ještěd

Severská kombinace                Sport. areál Ještěd, Sport. areál Vesec

Běh na lyžích    Muži, ženy       Sportovní areál Vesec

Alpské lyžování                       Sportovní areál Ještěd

Snowboarding                          Sportovní areál Ještěd

Biatlon                                     Sportovní areál Břízky

Lední hokej                              Tipsport arena

Krasobruslení                           Tipsport arena

Rozpočet je koncipován jako vyrovnaný - 172 670 000 Kč.

jiri.langer@kraj-lbc.cz