Krajské dožínkové slavnosti míří do České Lípy

08. 09. 2005
[id:3123|autor:Futerová Linda|email:linda.futerova@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:724 030 320|aktualizace:]

Krajské dožínkové slavnosti se staly v Libereckém kraji již tradicí. Po Semilech, Frýdlantu a Liberci se ty letošní uskuteční 17.9. v České Lípě.  Je to příležitost k setkání zemědělské veřejnosti s občany kraje. Vedle oslavy práce zemědělců, kteří mimo produkce potravin pečují také o kulturní krajinu, se jedná i o příležitost, jak tuto práci občanům přiblížit. K tradici patří prezentace výrobků produkovaných v našem kraji, výstava hospodářských zvířat a příjemná zábava po celý den. Podruhé bude předáváno ocenění Výrobek Libereckého kraje z oblasti zemědělství a potravinářství. Na dožínkové oslavy bych chtěl všechny co nejsrdečněji pozvat," přiblížil akci Radim Zika, náměstek hejtmana, jehož resort rozvoje venkova, zemědělství, životního prostředí a informatiky dožínky připravuje společně s Regionální agrární radou Libereckého kraje, Městem Česká Lípa a řadou dalších organizací. Program letošních krajských dožínek bude opravdu pestrý. Na výstavě hospodářských zvířat si budou moci návštěvníci prohlédnout u nás chovaná plemena skotu, prasat, koní, ovcí, koz, drůbeže, holubů či králíků. Vlastivědné muzeum v České Lípě připraví výstavu pod názvem „Historie zemědělství v kraji“. Oslavy doprovodí bohatý kulturní program. Nebude chybět ani tradiční Dožínková mše. Záštitu nad konáním oslav, které začnou v 9.00 hodin, převzali hejtman Libereckého kraje Petr Skokan a jeho náměstek Radim Zika.