Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Křest vlaku na trati Liberec - Žitava

31. 08. 2004
[id:2165|autor:Futerová Linda|email:linda.futerova@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:724 030 320|aktualizace:]

Liberecké vlakové nádraží zažije ve středu 1. září 2004 deset minut před šestou hodinou večerní slavnostní křest vlaku společnosti Railtrans s.r.o. na trati Liberec – Žitava. Jménem „JEŠTĚD“ jej pokřtí Miroslav Mach, náměstek hejtmana pro dopravu. Vlak poprvé přijede ze Žitavy a řídit jej bude osobně jednatel společnosti Railtrans s.r.o. Radan Stift. Účast přislíbil i zástupce Českých drah Jaroslav Šrajer, vrchní přednosta uzlové železniční stanice Liberec.

Společnost Railtrans s.r.o. bude od 1. září 2004 každý pracovní den provozovat jako nový soukromý vlakový dopravce ve spolupráci s německou firmou SBE (Sasko-česká železniční společnost) nové vlakové spojení na trati Liberec - Žitava. „Jedná se o osobní vlaky, které budou jezdit bez dotací kraje. Znamená to, že se zlepší možnosti dopravy i ve vnitrostátním úseku mezi Libercem a Hrádkem nad Nisou, aniž by to znamenalo pro kraj nutnost platit případnou ztrátu. Přitom bude společnost Railtrans s.r.o. uplatňovat vlastní speciální jízdní tarif“, řekl Miroslav Mach. 

Pro první týden připravil dopravce zaváděcí jízdné z Liberce do Hrádku n.N. 10 Kč a do Žitavy 20 Kč. Specialitou je prodej jízdenek pouze přímo ve vlaku.

Futerová Linda
linda.futerova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 302
Mobil: 724 030 320