Leták pro začínající řidiče

04. 03. 2005
[id:2598|autor:Futerová Linda|email:linda.futerova@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

Krajský úřad Libereckého kraje, odbor dopravy, zpracoval koncem roku 2004 leták určený pro začínající řidiče. Obsahuje informace o nejčastějších příčinách vážných dopravních nehod, postupu při dopravní nehodě, mapu Libereckého kraje s místy smrtelných dopravních nehod na území kraje v roce 2003 s příčinami dopravních nehod a počty obětí. Vydán byl v nákladu 12 tis. kusů. Informační leták byl zpracován v rámci činností v oblasti BESIPu stanovených dokumentem „Koncepce BESIP v Libereckém kraji“ s cílem zvyšovat informovanost v této oblasti. Distribuce bude probíhat během roku 2005 prostřednictvím registru řidičů pověřených obcí v Libereckém kraji, kdy každý nový řidič spolu s řidičským průkazem obdrží tento leták. Zájemci jej mohou získat jak na registru řidičů pověřených obcí, tak i přímo v kontaktním centru Libereckého kraje.