Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Liberecký kraj bude mít krajský Národní památkový ústav

21. 04. 2005
[id:2758|autor:Futerová Linda|email:linda.futerova@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:724 030 320|aktualizace:]

Do roka bude v Libereckém kraji sídlit územní odborné pracoviště Národního památkového ústavu. Hejtmana Libereckého kraje Petra Skokana s tímto záměrem seznámil generální ředitel Národního památkového ústavu pan Aleš Krejčů. „Určitě mě tato zpráva potěšila. Hlavním přínosem vzniku tohoto územního pracoviště v našem kraji bude naplnění reformy veřejné správy, to znamená například lepší dosažitelnost odborné pomoci pro vlastníky kulturních památek, kteří si své záležitosti již nebudou muset jezdit vyřídit do sousedního Ústeckého kraje“, řekl hejtman Petr Skokan. Dalšími výhodami tohoto územního pracoviště je zajisté i zrychlení procesu správních řízení při obnově kulturních památek či zlepšení správy hradů a zámků. Pro Liberecký kraj je vznik tohoto pracoviště prestižní záležitostí, neboť byl ministerstvem kultury vybrán jako první společně se Zlínským krajem.

Doufám, že náš kraj bude úspěšný i nadále v prosazování dalších krajských institucí, jako například krajský soud  a že Liberecký kraj se pak stane krajem plnohodnotným“, uzavřel Petr Skokan.

Futerová Linda
linda.futerova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 302
Mobil: 724 030 320