Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Liberecký kraj rozjel osvětovou kampaň podporující třídění odpadů

23. 06. 2005
[id:2926|autor:Beránková Alena Ing.|email:alena.berankova@kraj-lbc.info|telefon:485 226 383|mobil:|aktualizace:]

V průběhu tohoto týdne obdrží 100 tisíc domácností Libereckého kraje do svých schránek startovací balíček pro třídění odpadu v domácnostech. Liberecký kraj se tak snaží oslovit v rámci projektu „Intenzifikace odděleného sběru v Libereckém kraji“ občany návodem, jak zahájit třídění odpadů v domácnostech. Na pomoc si pozval i známé osobnosti regionu,  a to hokejového brankaře HC Bílých Tygrů Milana Hniličku a kreslíře Petra Urbana.

Startovací balíček je nejen návodem jak třídit, ale i prosbou občanům. Pouze s podporou obyvatel Libereckého kraje můžeme realizovat cíle v oblasti tříděného sběru, a proto je oslovujeme s přáním, aby přijali postoj, ve kterém je třídění odpadů samozřejmostí pro každého z nás. Startovací balíček obsahuje nejenom rady o tom, jak a proč třídit, ale i tři barevně odlišené igelitové pytle na sklo, plasty a papír. Každý, kdo začne na základě tohoto balíčku třídit a použije přiložené pytle, se může zapojit do SMS soutěže o zajímavé ceny. Stačí správně odpovědět na soutěžní otázku,“ řekl Radim Zika, náměstek hejtmana Libereckého kraje zodpovědný za oblast životního prostředí.

Startovací balíček je distribuován do měst a obcí Libereckého kraje na základě závěrů analýzy třídění komunálního odpadu v daných oblastech. Dále bude umístěn na informační centra městských úřadů v Turnově, Jablonci nad Nisou, Semilech, České Lípě a dalších tak, aby byl dostupný občanům, kteří chtějí získat informace o třídění odpadů.

Beránková Alena Ing.
alena.berankova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 383