Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Liberecký kraj se prezentoval na Světovém kongresu cestovního ruchu v Montrealu

Liberecký kraj se prezentoval na Světovém kongresu cestovního ruchu v Montrealu

[11060|87815192212a494b1aa4cc852ced067a|5|public/vnejsi_vztahy/asta_3438e54488.jpg]

14. 11. 2005
[id:3337|autor:Bradíková Nikola|email:nikola.bradikova@kraj-lbc.info|telefon:485 226 305|mobil:|aktualizace:]

Ve dnech sedmého až devátého listopadu se v kanadském Montrealu konalo 75. zasedání Světového kongresu cestovního ruchu organizované Americkou asociací cestovních kanceláří (ASTA). Na stánku o rozloze 108 m2 se prezentovalo deset krajů v rámci prezentace celé České republiky. Liberecký kraj prezentoval náměstek hejtmana zodpovědný za oblast cestovního ruchu Antonín Schäfer. „Zaměřili jsme se na tři nosná témata, která jsme návštěvníkům veletrhu prezentovali. Jednalo se o oblast sklářství a šperkařství, Český ráj – Geopark UNESCO a národní kulturní památku Ještěd,“ řekl Antonín Schäfer.  Prezentace těchto témat probíhala ve dvou rovinách, a to jak formou oslovování majitelů a promoterů cestovních kanceláří přímo na stánku, tak formou prezentace, která probíhala jako půldenní akce. Liberecký kraj byl představen úvodním slovem, které bylo doplněno fotografiemi a na závěr prezentace byl promítnut krátký film přibližující nejvýznamnější dominanty Libereckého kraje. Byly rozdány stovky prezentačních brožur. „Největší zájem ze strany oslovených účastníků byl především o sklářství a šperkařství. Velmi zaujala možnost osobně navštívit malé tradiční sklárny na území kraje a vyzkoušet si zde i některé z praktik výroby skla“, doplnil Schäfer.

Česká republika oficiálně v Montrealu převzala pomyslnou štafetu organizátora akce International Destination Expo, která se uskuteční příští rok v březnu v Praze. Proto se také náměstek hejtmana Antonín Schäfer osobně sešel s prezidentkou tohoto světového kongresu Kathryn W. Sudeikis, aby krátce pohovořili o připravované prezentaci ze strany Libereckého kraje, který bude své významné dominanty prezentovat právě na pražském kongresu. Kraj bude chtít navázat na stěžejní témata prezentována v Montrealu. Proto také mimo jiné osloví konkrétní firmy v kraji, které se v regionu zabývají sklářstvím a šperkařstvím.

Bradíková Nikola
nikola.bradikova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 305