Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

NUTS II Severovýchod se prezentuje v Bruselu

NUTS II Severovýchod se prezentuje v Bruselu

[7778|87815192212a494b1aa4cc852ced067a|5|public/tiskove/p1010084_eeea43cdda.jpg]

14. 04. 2005
[id:2728|autor:Futerová Linda|email:linda.futerova@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

Prezentace Libereckého kraje právě v těchto dnech probíhá v Bruselu na půdě Pražského domu. Oproti loňskému roku ale v odlišném duchu. Předně se zde prezentuje Liberecký kraj jako součást sdruženého regionu NUTS II Severovýchod, který je tvořen současně s Královéhradeckým a Pardubickým krajem. Prezentace byla slavnostně zahájena již včera večer za účasti hejtmanů zmíněných krajů, kterého se účastnili mimo jiné také eurokomisař Vladimír Špidla či Ivan Pilip, viceprezident Evropské investiční banky. Liberecký kraj se za NUTS II Severovýchod stal gestorem za oblast vzdělávání, výzkum a vývoj, prostřednictvím kterého bude zítra prezentovat významný projekt Centrum vzdělanosti Libereckého kraje. „Nejenom náš region NUTS II Severovýchod, ale i celá Česká republika, již prošly dlouhou cestou v otázce vzdělávání, výzkumu a vývoje, která jim přinesla uznání po celé Evropě. Z daného důvodu možná není náhodou, že spousta osobností věnujících se oblasti vzdělávání vzešla z českého prostředí. Vzpomeňme například českého a římského krále Karla IV., který založil první českou univerzitu či Jana Ámose Komenského, učitele národů“, řekl na začátku  svého projevu hejtman Petr Skokan. Závěrem dodal, že v současné době je spatřován velký význam ve vzdělávání, výzkumu a vývoji, a proto je zapotřebí podniknout všechny možné kroky k tomu, aby mohlo být adekvátní vzdělání poskytnuto každému, kdo o něj má zájem. 

V průběhu akce jsou pořádány workshopy na nejrůznější témata, jako například investiční prostředí, doprava a úvěrování EIB či cestovní ruch a životní prostředí. „Chceme předvést projekty, které jsou v současné době v regionu NUTS II Severovýchod již realizovány a nebo jsou v pokročilé fázi příprav. Doufám, že zaujmou a možná se i stanou případným zdrojem inspirace“, dodal Skokan.


Futerová Linda
linda.futerova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 302