Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Ohlédnutí za ekodnem

02. 08. 2004
[id:2096|autor:Futerová Linda|email:linda.futerova@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:724 030 320|aktualizace:]

I přes horké letní počasí se Ekodne pro rodiče a děti, pořádaného na Státním hradu a zámku Grabštejn resortem životního prostředí a zemědělství Libereckého kraje v sobotu 31.7. zúčastnilo více než 600 účastníků.

Pro děti byla připravena řada dílniček, na kterých si mohly vyzkoušet své znalosti o přírodě např. formou kvízu ke stromům a jejich plodům, hry s vodníkem, ve které po hmatu poznávaly šišku, ptačí pérka nebo i obyčejnou vodu. Zároveň si vyzkoušely různé techniky práce s přírodními materiály, jako je například výroba ručního papíru a jeho zdobení lučními květinami či zdobení květináčů ubrouskovou technikou.

Práce na dílničkách byla doplněna dvěmi divadelními představeními divadelního souboru Piškot „O princezně a Popletovi“ a projížďkami na koních.

 

Pro děti byla nachystána řada odměn. Pro úspěšné účastníky, kteří absolvovali všechny dílničky a odevzdali vyplněný průkaz účastníka, byly připraveny pastelky, dárkové předměty Libereckého kraje i pohádková knížka „Kouzelník Futuro“ a jeho přátelé. Pro rodiče byly připraveny informační materiály, z nichž největší zájem byl o publikaci „Maloplošná chráněná území Libereckého kraje“ a „Naučné stezky Libereckého kraje“.

I když veškeré náklady akce hradil Liberecký kraj, na odměny finančně přispěl i nadační fond Mosty naděje.

 

Vzhledem k tomu, že ohlas dětí a rodičů byl velmi pozitivní, lze očekávat, že obdobné akce bude resort životního prostředí a zemědělství pořádat i v následujících letech.

V tomto roce se jednalo o třetí ekovýchovnou akci pro veřejnost, ale samozřejmě ne poslední. Pro občany Libereckého kraje jsou připraveny např. Slavnosti slámy „Slamák 2004“ v Radvánovicích u Turnova a  akce „Hrajeme si s přírodou“ v Lomnici nad Popelkou dne 28.8.

Všechny akce najdete také v Kalendáři vzdělávacích akcí, který je k dispozici na resortu životního prostředí a zemědělství Libereckého kraje.

Futerová Linda
linda.futerova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 302
Mobil: 724 030 320