Olympioniky ve Frýdlantu přivítalo slunné počasí

[10086|87815192212a494b1aa4cc852ced067a|5|public/vnejsi_vztahy/olymp_0b71968bb5.jpg]

07. 10. 2005
[id:3208|autor:Futerová Linda|email:linda.futerova@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:724 030 320|aktualizace:]

Dvoudenní program olympiády mladých zemědělců konající se ve Střední odborné škole zemědělské ve Frýdlantu vyvrcholil vyhlášením výsledků a předáním ocenění. Do Frýdlantu se sjelo pět škol ze tří krajů, mezinárodní účast  naplnili soutěžící z Německa. V rámci olympiády měřili své síly například ve znalostech rostlinné a živočišné výroby a mechanizace, jízdě zručnosti kolovým traktorem s přívěsem, ručním sekáním kosou či manipulaci s živými zvířaty. Liberecký kraj spolu s Regionální agrární radou LK, Okresní agrární komorou a SOŠ Frýdlant uspořádal toto setkání veřejnosti s mladými zemědělci již podruhé. „Cílem je ukázat veřejnosti, jaké obory naše školy a učiliště vyučují a jakých výsledků dosahují. Je to příležitost prokázat, že je zde erudovaná mládež, která má o zemědělství zájem a čeká na vhodnou pracovní příležitost,.“ uvedl Radim Zika, náměstek hejtmana pověřený vedením resortu rozvoje venkova, zemědělství, životního prostředí a informatiky. Záštitu převzal Přemysl Sobotka, předseda Senátu Parlamentu České republiky, který se však z důvodu pracovní zaneprázdněnosti nemohl vyhlášení zúčastnit. Putovní pohár, který chtěl vítěznému družstvu věnovat, tak studentům německého Ausbildungsstätte Rosenhain předala jeho asistentka, Martina Michalová. Radim Zika pak v kategorii jednotlivců daroval ocenění Josefu Černákovi ze SOŠ Frýdlant.