Otevření Centra radosti dětí a sportovního areálu v obci Radimovice

[10576|87815192212a494b1aa4cc852ced067a|5|public/vnejsi_vztahy/zoo+sokol_024_c90546ee66.jpg]

19. 10. 2005
[id:3289|autor:Futerová Linda|email:linda.futerova@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:739 541 588|aktualizace:]

Náměstek hejtmana Libereckého kraje Radim Zika, v jehož resortu je rozvoj venkova,  se zúčastnil otevření Centra radosti dětí a sportovního areálu v obci Radimovice. Za finanční pomoci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR se podařilo Tělocvičné jednotě Sokol a obci Radimovice dobudovat sportovní areál, který nabízí širokou nabídku využití volného času. Tenisový kurt, víceúčelovou plochu (na volejbal, minifotbal, nohejbal)  a dvousetmetrový tartanový ovál lze využívat i ve večerních hodinách díky instalovanému osvětlení.

Pro děti vybudovala obec za přispění Ministerstva pro místní rozvoj Centrum radosti dětí, které zahrnuje multifunkční prvek s horolezeckou stěnou, skluzavkou, lanovým mostem a šplhadly. Nezbytným doplňkem jsou houpačky a pružinová hopsadla.

Věřím, že se obci podaří v příštím roce dokončit běžeckou dráhu  a především Víceúčelovou budovu – hasičskou zbrojnici, která v sobě obsahuje sál s posilovnou pro zimní přípravu sportovců, nové zdravotní středisko a tak potřebnou požární zbrojnici pro místní výjezdovou jednotku. Liberecký kraj na její výstavbu v letošním roce již  přispěl částkou 200 tis. Kč. Obec Radimovice se svými investičními akcemi, které v posledních letech dokončuje patří mezi nejlepší vizitku Libereckého kraje, jak lze účelně nakládat se svěřenými prostředky a majetkem s využitím širokého spektra dotací, “ řekl Radim Zika.