Peníze za „rozcuchanou“ sochu půjdou na charitu ze 4. hejtmanského plesu

[21991|9dca34a53973438aecf90fbd2a055e23|5|public/vnejsi_vztahy/ples_2393713a13.jpg]

27. 11. 2007
[id:5880|autor:Mgr. Langer Jiří|email:jiri.langer@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

Na sobotní aukci Nadace Euronisa v sídle Libereckého kraje byla vedle dalších uměleckých děl rovněž za částku 3 600 Kč vydražena dvoumetrová dřevená plastika, kterou během letošních Krajských dnů na zámku Hrubá Skála vytvořil z lipového dřeva sochař Jožka Čermák z Turnova.

„Výtěžek z dražby této sochy nazvané Rozcuchaná bude využit k charitativním účelům společně s výtěžkem z prodeje vstupenek na IV. hejtmanský ples, který 18. ledna 2008 v Domě kultury v Liberci pořádá Liberecký kraj,“  prozradil Petr Skokan.

Na již 4. hejtmanském plese, předchozí se uskutečnily v Semilech, České Lípě a Jablonci nad Nisou,  vystoupí mimo jiné Big Band Felixe Slováčka, Láďa Kerndl či  liberecká country kapela Sešlost. Nebude chybět módní přehlídka, vystoupení taneční skupiny Takt ani diskotéka.

„Letos opět chceme, aby byl ples Libereckého kraje pro co nejširší veřejnost, aby se lidé co nejlépe pobavili,“ zve hejtman Petr Skokan.

Vstupenky na 4. hejtmanský ples budou v předprodeji od 12. prosince 2007  v Domě kultury v Liberci, v Kontaktním centru LK v budově Krajského úřadu v Liberci a městských informačních centrech v Jablonci n.N., Liberci,  Semilech, České Lípě a Tanvaldu.

„I když se  lidé  z nějakých důvodů nemohou plesu přímo  zúčastnit, mají možnost zakoupit si čestnou vstupenku, a tak přispět na dobrou věc. Tradičně totiž výtěžek plesu bude rozdělen mezi dobročinné organizace, tentokrát  působící na Liberecku,“ připomněl hejtman.

Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz