Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Pěstounkám poděkoval hejtman levandulovým dárkem

12. 05. 2021

Den matek oslavily i maminky pěstounky, které se starají o děti, jež jim byly svěřeny do péče. Za jejich práci jim také poděkoval hejtman Martin Půta, vedoucí odboru sociálního Jolana Šebková a krajská zastupitelka Anna Provazníková. Kvůli epidemiologickým opatřením se setkání několika zástupců pěstounských rodin, organizací poskytujících sociálně-právní ochranu dětem a zástupců kraje konalo na levandulové farmě v Raspenavě, která také působí v sociální oblasti, neboť zaměstnává matky znevýhodněné na trhu práce.

„Jsem rád, že jsem se mohl setkat a osobně poděkovat těm, kteří poskytují náhradní rodinnou péči, ať už krátkodobou či dlouhodobou, v našem kraji. Vážím si jejich práce, kterou považuji spíš za poslání,“ řekl hejtman Martin Půta.

Hejtman předal zástupcům pěstounů, pomáhajícím organizacím i městům celkem 136 dárků v podobě výrobků z regionální levandulové farmy. I ta má sociálně enviromentální charakter, protože poskytuje pracovní místa matkám znevýhodněným na pracovním trhu. Hejtman Půta poděkoval těmto institucím: Centrum Protěž, Centrum pro rodinu Náruč, Amina o.p.s., Krok pro všechny generace, Rodina v centru, Farní charita Česká Lípa, Dobrá rodina, o.p.s., Rodinné centrum Maják, z.s., Centrum náhradní rodinné péče DAR, Městský úřad Železný Brod, Městský úřad Frýdlant a statutární město Liberec.

Již sedm let v Libereckém kraji funguje pracovní skupina pro vyhledávání náhradních rodičů. Před šesti lety kraj spustil kampaň MÍT DOMOV A RODINU „Samozřejmost nebo vzácnost?“. Jejím cílem je propagace náhradní rodinné péče a získávání nových pěstounů či osvojitelů. Liberecký kraj také pro zájemce o poskytování náhradního rodičovství pořádá jednou měsíčně pravidelné neformální posezení s názvem „Co ještě nevíte o náhradním rodičovství aneb povídání u kávy o dětech, které nás potřebují“.

Mgr. Andrea Fulková
vedoucí oddělení tiskového a vnějších vztahů
andrea.fulkova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226332
Mobil: 739541549