Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Potravináři a zemědělci z Libereckého kraje budou usilovat o ocenění Výrobek roku 2004

22. 04. 2004
[id:1818|autor:Futerová Linda|email:linda.futerova@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:724 030 320|aktualizace:]

Zastupitelstvo Libereckého kraje schválilo zásady, podle kterých bude probíhat soutěž – Výrobek Libereckého kraje z odvětví potravinářství – zemědělství. Z těchto zásad vyplývá, že se do soutěže může přihlásit jak fyzická, tak právnická osoba podnikající na území našeho kraje. Přihlášku do soutěže mohou uchazeči zasílat na Odbor životního prostředí a zemědělství krajského úřadu LK do konce června a vítěz soutěže bude znám při konání Krajských dožínkových slavností, které se letos budou konat v září v Liberci. „V Libereckém kraji je řada potravinářských subjektů, jejichž výrobky jsou na vysoké úrovni kvality. V rámci rozlišování zemědělských činností vznikají a fungují malé výrobny, které ze zemědělských produktů vytvářejí velice kvalitní potravinářské výrobky. Z tohoto důvodu je v rámci krajské koncepce zemědělství navržena jako jedna z možností, které podporují rozvoj tohoto podnikání, a tím i rozvoj venkovského prostoru, tato soutěž“, řekl člen rady kraje Radim Zika. Včera zastupitelstvem schválené zásady a vlastním vyhlášením soutěže naplní Liberecký kraj jedno z opatření výše zmíněné koncepce, které směřuje k rozvoji zemědělsko-potravinářského podnikání v kraji. Zároveň se toto ocenění bude aktivně podílet i na propagaci samotného Libereckého kraje.

Zásady pro udělení informací naleznou uchazeči na webových stránkách kraje www.kraj-lbc.cz a od května pak také na stránce www.apic-kraj.cz.

Futerová Linda
linda.futerova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 302
Mobil: 724 030 320