Představitelé kraje ocenili obce Bozkov a Zahrádky

[21814|9dca34a53973438aecf90fbd2a055e23|5|public/vnejsi_vztahy/oceneni_a11b5b5e03.jpg]

16. 11. 2007
[id:5838|autor:Mgr. Langer Jiří|email:jiri.langer@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

Českolipská obec Zahrádky získala 2. místo v celostátní soutěži Zelená stuha České republiky 2007 za péči o výjimečné přírodní a historické dědictví v obci a krajině. Druhý pamětní list dostala obec Bozkov u Semil, odměněná mimořádným oceněním v soutěži Vesnice roku za rozvoj turistických služeb. Oběma obcím předali včera pamětní list LK jako poděkování za reprezentaci hejtman Libereckého kraje Petr Skokan a náměstek hejtmana Radim Zika, pověřený vedením resortu rozvoje venkova, zemědělství, životního prostředí a informatiky.

Zelenou stuhu České republiky vyhlašuje občanské sdružení Společnost pro zahradní a krajinářskou tvorbu od roku 2000 a navazuje tím na výsledky celostátní soutěže Vesnice roku. Porotu tvoří odborníci z řad zahradních a krajinných architektů, zahradníků i výzkumných pracovníků. Porotci hodnotí péči o veřejná prostranství, přírodní prvky a zeleň, ale také zapojení obyvatel do plánování a realizací úprav v obci.

Zatím největší náš problém je vyhořelý zámek. Kraj nám nyní přislíbil i v souvislosti s naším umístěním v soutěži dotaci čtvrt miliónu na úpravu zámeckého parku,“ řekl místostarosta Zahrádek Václav Vach.

„My jsme letos uspěli v daleko větší konkurenci, než před deseti lety, kdy soutěž začínala,“ pochvaloval si starosta Bozkova Stanislav Doubek.

„Rádi oceníme každého, kdo dobře reprezentuje náš kraj,“ řekl včera Petr Skokan.

„Dotace v rámci programu rozvoje venkova upravujeme tak, aby na ně mohly sáhnout i menší obce tím, že jejich finanční spoluúčast na projektech výrazně snížíme,“ doplnil Radim Zika.

Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz