Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Prezident saského parlamentu se setkal s hejtmanem kraje

07. 04. 2004
[id:1796|autor:Futerová Linda|email:linda.futerova@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:724 030 320|aktualizace:]

Na pozvání hejtmana Pavla Pavlíka zavítal do Libereckého kraje prezident Saského zemského sněmu Erich Iltgen. „Toto setkání se uskutečnilo na základě domluvy, která padla v lednu tohoto roku v Drážďanech, kde jsem se s prezidentem sešel spolu s ostatními hejtmany krajů sousedících se Saskem“, řekl hejtman Pavel Pavlík. Prezident saského parlamentu se převážně zajímal o fungování krajské samosprávy, rozsah kompetencí kraje, o otázky spojené se stávajícím vstupem ČR do EU, o práci politických institucí v českých krajích, o oblasti, ve kterých mohou politici hraničních regionů spolupracovat. „Vzhledem k sousedství Svobodného státu Sasko a Libereckého kraje a následného vstupu České a Polské republiky do EU je vzájemná spolupráce pro naše regiony velmi důležitá. Ve vztahu k Bruselu budou naše regiony, které spolu takto těšně sousedí, vystupovat jako jeden region,“ dodal Erich Iltgen. Oba politici se shodli, že dojde k řešení mnohých oblastí a realizací projektů jedině společnými silami. „Takovou oblastí je hlavně problematika napojení R 35 na dálniční tah v SRN. Významným krokem je určitě i včera podepsaná trilaterární smlouva mezi Německem, Polskem a Českem o stavbě silničního spojení v oblasti Euroregionu Nisa. Kvalitní dopravní infrastruktura představuje základ pro dobrou hospodářskou spolupráci sousedících regionů,“ doplnil hejtman Pavlík.

Pan Iltgen se také sešel s primátorem města Liberec Jiřím Kittnerem, navštívil Krajskou vědeckou knihovnu. Oficiální setkání bylo zakončeno večeří, během které měl prezident parlamentu možnost rozhovoru s Přemyslem Sobotkou, 1. místopředsedou Senátu Parlamentu České republiky. Erich Iltgen během rozloučení vyslovil pozvání směrem k panu hejtmanovi do Drážďan.

Futerová Linda
linda.futerova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 302
Mobil: 724 030 320