Projekt českolipské obchodní akademie

[12388|87815192212a494b1aa4cc852ced067a|5|public/vnejsi_vztahy/skokan_4501c3e9fb.jpg]

30. 01. 2006
[id:3548|autor:Markgrafová Eva Mgr.|email:eva.markgrafova@kraj-lbc.info|telefon:485 226 327|mobil:739 541 592|aktualizace:]

Hejtman Libereckého kraje Petr Skokan přijal pozvání na konferenci věnovanou prezentaci projektu Vzdělávacího, poradenského a relaxačního centra pro zdravotně znevýhodněné osoby a jejich rodiny v Libereckém kraji, kterou v pátek 27. ledna uspořádala českolipská obchodní akademie. Právě tato střední škola je autorkou zajímavého  projektu, který za finanční podpory evropských fondů a státního rozpočtu realizuje ve spolupráci s městy Česká Lípa a Doksy, českolipským úřadem práce, okresní pobočkou Všeobecné zdravotní pojišťovny a Centrem pro zdravotně postižené Libereckého kraje.

„Rád bych poděkoval všem, kteří se na úspěšném projektu spolupodílejí,“ zdůraznil mimo jiné na konferenci hejtman. „Díky všem těmto subjektům vznikl zajímavý projekt a v obchodní akademii pořádají různé kursy, kde dostanou příležitost k dalšímu sebevzdělávání jak zdravotně handicapovaní občané z celého našeho kraje tak ti, kteří se těmto lidem věnují. Za nesmírně důležité však považuji i to, že v návaznosti na vzdělávací centrum uspěla škola u Evropské unie i se svým investičním záměrem. A tak se během dvou let stane obchodní akademie jednou z mála bezbariérových středních škol, která kromě nového výtahu bude mít i speciální jazykovou učebnu a přednáškový sál s indukční smyčkou, což je výbava, která tady už natrvalo zpřístupní vzdělání také zdravotně handicapovaným středoškolákům.“ Tento fakt uvítal podle hejtmana také Liberecký kraj, který se rovněž ujal předfinancování celého projektu.

Markgrafová Eva Mgr.
eva.markgrafova@kraj-lbc.cz