Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Publikace „Kouzlo zemědělství, aneb z pole na stůl“

Publikace „Kouzlo zemědělství, aneb z pole na stůl“

[12328|9dca34a53973438aecf90fbd2a055e23|5|public/vnejsi_vztahy/img_0555_90e49b389b.jpg]

27. 01. 2006
[id:3542|autor:Futerová Linda|email:linda.futerova@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

Liberecký kraj se rozhodl vydat pro děti 4. až 6. tříd základních škol publikaci „Kouzlo zemědělství, aneb z pole na stůl“, ve které zábavnou formou přibližuje oblast zemědělství zaměřenou na výrobu základních potravin. Zároveň prezentuje v publikaci všechny obory, které se v zemědělství a potravinářství studují, spolu s učilišti, středními a vysokými školami zaměřenými na zemědělství, potravinářství, lesnictví, ale i veterinářství. 

Publikace, která byla tento týden slavnostně pokřtěna v areálu Středního odborného učiliště lesnického v Hejnicích, vznikla na základě faktů, které vyplynuly z krajské koncepce rozvoje zemědělství. Jedním z nich je stárnutí populace lidí, kteří v tomto odvětví pracují. Dalším současným jevem je nízký zájem studentů a učňů o zemědělské obory a fakt, že pouze zlomek absolventů zemědělských škol nastupuje do praxe v tomto oboru.

„Na tomto stavu se podle mého názoru podílí ztráta prestiže zemědělství u nezemědělské veřejnosti způsobené mylnými představami o tomto oboru. V zemědělství, jako v každém jiném oboru, došlo k obrovskému rozvoji ve využívání nejmodernější techniky, kde bychom si to před pár lety neuměli ani představit,“ řekl Radim Zika, náměstek hejtmana pověřený vedením resortu rozvoje venkova, zemědělství, životního prostředí a informatiky. „Publikace má působit nejenom výchovně, ale zároveň by měla zvýšit i zájem o zemědělství na středních školách.  Také  bychom byli rádi, kdyby nadzdvihla prestiž našeho zemědělství, jež si to nesporně zaslouží,“ dodal Radim Zika.

Publikace, která bude distribuována do škol v kraji, je také k dostání zdarma na Odboru rozvoje venkova, zemědělství a životního prostředí Krajského úřadu Libereckého kraje.

Futerová Linda
linda.futerova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 302