Ředitel Státního fondu dopravní infrastruktury Pavel Švagr navštívil Liberecký kraj

[9245|87815192212a494b1aa4cc852ced067a|5|public/vnejsi_vztahy/dscn9212_906916d620.jpg]

18. 08. 2005
[id:3049|autor:Valkounová Gabriela Ing.|email:gabriela.valkounova@kraj-lbc.info|telefon:485 226 414|mobil:|aktualizace:]

Včera 17. 8. 2005 přijel na pozvání Vladimíra Richtera, člena rady kraje pověřeného vedením resortu dopravy, navštívit Liberecký kraj ředitel Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) Pavel Švagr. Pobyt v Libereckém kraji zahájil jízdou historickou tramvají z Liberce do Jablonce nad Nisou. "Již během jízdy jsme spolu diskutovali mnohá zajímavá témata, mezi která patřila např. otázka Regiotramu Nisa, zimní údržby silnic v Libereckém kraji, přípravy stavby jižního obchvatu Jablonce nad Nisou, mýtného a jeho zavedení v České republice," dodal Vladimír Richter. Návštěva pak dále pokračovala prohlídkou sídla KSS LK v Rýnovicích.

V odpoledních hodinách se společně setkali na Magistrátu města Liberec s primátorem Jiřím Kittnerem, náměstkem primátora Jiřím Veselkou, představitelem společnosti Investorsko-inženýrské a. s. Petrem Kupfem a s ředitelem  Ředitelství silnic a dálnic, správa Liberec. Diskutována byla témata typu Regiotram Nisa, MS SKI 2009, dopravní infrastruktura v krajském městě, příprava průmyslové zóny SEVER.

Následovala exkurze lanové dráhy na Ještěd a prohlídka strojovny. Na Ještědu se pak jednalo o  modernizaci železniční sítě na území kraje a stavu přípravy projektu Regiotram Nisa.

Valkounová Gabriela Ing.
gabriela.valkounova@kraj-lbc.cz