Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Seminář Problematika převodu zbytného drážního majetku na města a obce a jeho využití

19. 04. 2006
[id:3794|autor:Futerová Linda|email:linda.futerova@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

Předmětem dnešního semináře v sídle Středočeského kraje, pořádaného pod záštitou Asociace krajů ČR, hejtmana Libereckého kraje Petra Skokana a hejtmana Středočeského kraje Petra Bendla, je představení možností a podmínek převodu zbytného majetku ve vlastnictví Správy železniční dopravní cesty, s.o. a Českých drah, a.s. na města a obce. 

Na základě zákona č. 77/2002 Sb. došlo od 1.1.2003 k rozdělení státní organizace České dráhy  na dva nové subjekty – Správu železniční dopravní cestu, s.o. a České dráhy, a.s. Na obě nástupnické organizace byla převedena i většina majetku této státní organizace, a to ne dle zcela jasného klíče. Města a obce tak často nevědí, na koho se mají s požadavkem na převod opuštěného drážního majetku do svého vlastnictví obracet. Administrativní náročnost a cenové požadavky za převod navíc přispívají k dalšímu chátrání drážního majetku, který by jinak mohl účelně sloužit k rozvoji občanské vybavenosti. Na popud hejtmana Libereckého kraje Petra Skokana se tedy Asociace krajů ČR rozhodla podpořit požadavek na bezúplatný převod zbytného drážního majetku na města a obce.

Cílem semináře je objasnění podstatných souvislostí převodu zbytného drážního majetku a zahájení diskuse o takové koncepci, která umožní jeho bezproblémový převod do vlastnictví měst a obcí,“ řekl hejtman Petr Skokan.

K dané problematice se na semináři vyjádří zástupci odpovědných drážních institucí a organizací, představitelé krajů, měst a obcí a zainteresovaných neziskových organizací.

 

Futerová Linda
linda.futerova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 302