Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Setkání představitelů měst a obcí okresu Česká Lípa

24. 10. 2005
[id:3265|autor:Futerová Linda|email:linda.futerova@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:739 541 588|aktualizace:]

Ve dnech 20. a 21. října 2005 proběhlo ve Starých Splavech setkání zástupců měst a obcí z okresu Česká Lípa. První den se jednání s představiteli měst a obcí zúčastnili mimo jiné také člen rady kraje pověřený vedením resortu dopravy Vladimír Richter a vedoucí odboru dopravy Krajského úřadu Libereckého kraje Stanislava Jakešová. Prostřednictvím hlavních představitelů resortu dopravy v Libereckém kraji byla prezentována dvě obsáhlá témata, a to dopravní obslužnost okresu Česká Lípa, návaznost na města Liberec a Ústí nad Labem a stav silnic a komunikací v okrese Česká Lípa – výhled na roky 2006.

K prvnímu tématu byly podány informace týkající se veřejného zájmu, prokazatelné ztráty ve veřejné dopravě, veřejné linkové dopravy, železniční dopravy a mnoho dalších. Probírala se nejen současná situace v Libereckém kraji, ale bylo možné nahlédnout do budoucích projektů. Vladimír Richter prezentoval i druhé obsáhlé téma, ve kterém byla probírána dopravní politika České republiky 2005-2013, debatovalo se o prostředcích na výstavbu a údržbu silnic. Byly podány materiály vypovídající    o stavu povrchů silnic II. a III. třídy v kraji, dále se hovořilo o projektech financovaných ze strukturálních fondů EU. Na závěr měli starostové měst a obcí prostor pro zahájení debaty.

Futerová Linda
linda.futerova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 302
Mobil: 739 541 588