Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Státní fond dopravní infrastruktury partnerem REGIOTRAMU NISA

08. 08. 2005
[id:3019|autor:Futerová Linda|email:linda.futerova@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:724 030 320|aktualizace:]

Novým partnerem pro řešení dopravní obslužnosti a rozvoje kolejové dopravy v Libereckém kraji je Státní fond dopravní infrastruktury ( SFDI ). Dohodu o spolupráci tak již podepsalo osm subjektů, a to Liberecký kraj, Statutární město Liberec, Město Jablonec nad Nisou, Ministerstvo dopravy ČR, Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, České dráhy, Správa železniční dopravní cesty a nyní tedy i SFDI. Všichni účastníci dohody svým podpisem tak deklarují společný zájem na vytvoření nově koncipovaného regionálního dopravního systému šetrného k životnímu prostředí, využívajícího kolejovou síť železničních a tramvajových tratí a kvalitní napojení Euroregionu Nisa na síť mezinárodních železnic.

SFDI je pro nás důležitým partnerem, neboť prostřednictvím něho bude stát ve velké míře financovat tento pilotní projekt kraje. Jen letos jsme od SFDI na REGIOTRAM NISA obdrželi 15 mil. Kč například na přípravu studijních projektů železniční infrastruktury,“ řekl Vladimír Richter, člen rady kraje zodpovědný za resort dopravy.

V současné době probíhá konkretizace jednotlivých úkolů pro každého z aktérů dohody. Cílem pak je, aby REGIOTRAM NISA byl v provozu v roce 2009.

 

 

Futerová Linda
linda.futerova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 302
Mobil: 724 030 320