Tisková zpráva k ustavujícímu zasedání Rady Asociace krajů ČR

• 20. 12. 2004 00:00

[id:2434|autor:Futerová Linda|email:linda.futerova@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:724 030 320|aktualizace:]

Volební období 2004 - 2008
K prvnímu, ustavujícímu, zasedání Rady Asociace krajů České republiky se v pátek 17. prosince 2004 sešli hejtmani všech krajů. Předsedou Rady AKČR pro volební období 2004-2008 byl opětovně zvolen hejtman Moravskoslezského kraje Evžen Tošenovský. Prvním místopředsedou pro následující čtyři roky bude Petr Bendl, hejtman Středočeského kraje, dalšími místopředsedy byli zvoleni Stanislav Juránek, hejtman Jihomoravského kraje, Petr Zimmermann, hejtman Plzeňského kraje, a Josef Pavel, hejtman Karlovarského kraje.

Rada AKČR mj. projednala finanční pomoc vichřicí zničeným Vysokým Tatrám na Slovensku. „V tuto chvíli je součet finanční pomoci všech krajů  a hlavního města Prahy 17 milionů korun,“ informoval Evžen Tošenovský. „Tato solidarita je velice důležitá, kolegové ze Slovenska v případech nouze pomohli zase nám,“ dodal Tošenovský.

Rada AKČR na svém ustavujícím zasedání rovněž zřídila 13 komisí:

• grémium ředitelů
  • pro veřejnou správu
  • pro financování krajů
  • pro školství a sport
  • pro kulturu a památkovou péči
  • pro regionální rozvoj
  • pro životní prostředí a zemědělství
  • pro zdravotnictví
  • pro sociální záležitosti
  • pro dopravu
  • pro cestovní ruch
  • pro vztahy s veřejností
  • pro evropské záležitosti

Personální obsazení jednotlivých komisí bude Rada AKČR řešit na svém následujícím zasedání.

Kancelář Asociace krajů ČR

Kontakt: