Trekkingové kolo pro výherce SMS soutěže Libereckého kraje

[11070|9dca34a53973438aecf90fbd2a055e23|5|public/vnejsi_vztahy/foto_kolo_369b251a30.jpg]

15. 11. 2005
[id:3339|autor:Futerová Linda|email:linda.futerova@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

V rámci projektu „Intenzifikace tříděného sběru v Libereckém kraji“ byl v průběhu měsíce června distribuován informační materiál  „Startovací balíček“, jehož hlavním cílem bylo přimět co možná největší počet obyvatel Libereckého kraje k aktivnímu třídění odpadů. „Informační materiál se snažil srozumitelnou formou občanům ukázat, že třídění odpadů není vůbec složité a že jej zvládne opravdu každý. Popisoval jednoduchý návod, jak začít třídit odpady nejen v rodinném domě, ale i v bytě na sídlišti,“ řekl Radim Zika.  Pro názornost balíček obsahoval i barevné sáčky s potiskem, do kterých občané mohli začít doma třídit. Byl distribuován do cca 100 000 domácností v kraji a to zejména do oblastí, kde není úroveň třídění ještě dostatečná. Pro zájemce z ostatních oblastí kraje byl balíček k dispozici na městských a obecních úřadech.

Jako odměna pro všechny, kdo se pokusili o třídění odpadů dle návodu, byla SMS soutěž o zajímavé ceny. Úkol byl jednoduchý, každý měl možnost vyzkoušet si, kolik sešlápnutých PET láhví se vejde do přiloženého sáčku“, doplňuje Radim Zika.

Do 20.10. 2005, kdy byla SMS soutěž ukončena, přišlo 1238 SMS zpráv a z toho 441 SMS zpráv se správnou odpovědí.

Na soutěžní otázku: „Kolik sešlápnutých 1,5l PET lahví se vejde do přiloženého sáčku“, byla správná odpověď - 20 kusů 1,5l PET lahví.

Hlavní cena (trekkingové kolo) byla osobně předána Radimem Zikou, náměstkem hejtmana Libereckého kraje, pověřeného řízením resortu rozvoje venkova, zemědělství, životního prostředí a informatiky, dne 14.11. 2005 před domem výherkyně paní Pavlové z Liberce.

V rámci soutěže byly rozdány i další ceny a to 5x Go sada mobilních telefonů a  50x sada domácích košů na tříděný odpad (sklo-papír-plasty).