Zasedání Regionální rady Regionu soudržnosti Severovýchod

[12298|9dca34a53973438aecf90fbd2a055e23|5|public/vnejsi_vztahy/nuts_ii_4b94ae1407.jpg]

26. 01. 2006
[id:3528|autor:Futerová Linda|email:linda.futerova@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

Ve středu 25. ledna proběhlo na Krajském úřadě Libereckého kraje zasedání Regionální rady Regionu soudržnosti Severovýchod. Hlavním bodem jejího programu bylo doporučení projektů předložených v rámci Společného regionálního operačního programu (SROP) k dalšími financování ze Strukturálních fondů Evropské unie.

V tomto pátém kole výzvy pro SROP uspěl Liberecký kraj zejména v oblasti dopravní infrastruktury, kde mu bylo doporučeno k dalšímu financování celkem šest projektů,“ uvedl místopředseda regionální rady a hejtman Libereckého kraje Petr Skokan.

Rovněž v oblasti rozvoje informačních a komunikačních technologií uspěli žadatelé z Libereckého kraje a to celkem se čtyřmi projekty a pátým jako náhradníkem. O zbylé prostředky se pak rozdělily ostatní dva kraje regionu soudržnosti, a to Královéhradecký kraj se třemi a Pardubický kraj  s jedním projektem.

V současné době jsou finanční prostředky určené pro SROP vyčerpány a s největší pravděpodobností toto bylo poslední kolo výzev v našem regionu pro současné plánovací období. Nyní se však již intenzivně připravujeme na další plánovací období 2007-2013 a to zpracováváním Regionálního operačního programu, který by měl více zvýraznit individuální problémy a specifické zájmy jednotlivých regionů,“ uvedl Petr Skokan na závěr.