ať víme, jak to na našem webu žije?

Vesnicí roku se stala Mírová pod Kozákovem

17. 08. 2004
[id:2109|autor:Futerová Linda|email:linda.futerova@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:724 030 320|aktualizace:]

Jubilejního 10. ročníku soutěže Vesnice roku, které pořádá Ministerstvo pro místní rozvoj ČR se pod záštitou Libereckého kraje, Spolku pro obnovu venkova a Svazu měst a obcí České republiky zúčastnilo 14 obcí Libereckého kraje.

Komise složená ze zástupců Libereckého kraje, starostů Libereckého kraje, starostky vítězné obce krajského kola Vesnice roku 2003, odborníky v oblasti veřejné zeleně, knihoven a kultury hodnotila v jednotlivých obcí aktivity vytvořené v roce 2003 a to zejména společenský život, rozvoj obce, podnikatelské aktivity, práce s mládeží, životní prostředí a zeleň.

Slavnostní vyhlášení výsledků krajského kola proběhlo za účasti zástupců z ministerstva pro místní rozvoj a Libereckého kraje dne 14.8.2004 ve vítězné obci, kterou se stala obec Mírová pod Kozákovem v čele se starostou panem Jaroslavem Havlíčkem. Komise ocenila modrou stuhou za společenský život obec Radimovice, bílou stuhou za činnost mládeže obec Svijany, ocenění za vzorné vedení knihovny si odváží do Heřmanic. Skokanem roku se stala obec Vlastibořice. Ministerstvo pro místní rozvoj vzhledem k malému počtu přihlášených obcí nepřidělilo jednu stuhu Libereckému kraji. Stuhu nahradil Liberecký kraj oceněním Stuha za rozvoj obce, kterou získala Malá Skála. Zvláštní ocenění komise udělila paní Libuši Wolfové z Malé Skály za dlouhodobou trvalou péči o obecní kroniku.

S udělením cen je spojeno i finanční ohodnocení. Vítěz krajského kola obdrží 500 tis. Kč, obce s modrou, bílou stuhou získají 400 tis. Kč z ministerstva pro místní rozvoj. Liberecký kraj ze svého rozpočtu uvolní částku 98 tis. Kč pro Skokana roku, za rozvoj obce Malá Skála získá 100 tis. Kč do svého rozpočtu .