Odbor kancelář hejtmana

Dotace jednotkám PO obcí k programu Ministerstva vnitra (Dopravní automobily a hasičské zbrojnice)

Odkaz na web. stránky  k dotacím předkládaným na MV - GŘ HZS ČR:

Přehled podpořených projektů Libereckým krajem v r. 2017:

- Podporeno_DA_HZ_r2017 Podporeno_DA_HZ_r2017

Postup k podání žádostí o dotaci z rozpočtu Libereckého kraje

na pořízení nového dopravního automobilu, popřípadě stavbu (rekonstrukci) hasičské zbrojnice, jež je vázána na přidělení dotace obci na příslušný program od MV GŘ HZS ČR:

• Liberecký kraj obdrží soupis potvrzující, že obec obdrží dotaci (a v jaké výši) od MV GŘ HZS ČR na základě žádostí předložených v předchozím roce.
  • Následně uvedené obce Liberecký kraj informuje o termínu předkládání žádostí o dotaci na projekty nákupu DA a stavby HZ
  • Termín pro doručení žádostí na Krajský úřad Libereckoho kraje je do 4. 5. 2017.
  • Obec předloží ve stanoveném termínu žádost (T5 - Žádost o poskytnutí dotace z rozpočtu Libereckého kraje) dvěma způsoby:

1. ELEKTRONICKY bez požadovaných příloh přes webový portál (nikoli e-mailem). Odkaz na webový portál naleznete také na konci elektronického formuláře žádosti.

a zároveň

2. PÍSEMNĚ včetně požadovaných příloh, a to:

a) prostřednictvím datové schránky c5kbvkw (u orgánů veřejné moci s elektronickým podpisem statutárního zástupce)

nebo

b) poštou (v tištěné podobě, podepsané a orazítkované) na adresu:

Liberecký kraj

Krajský úřad Libereckého kraje

U Jezu 642/2a

461 80 Liberec 2

nebo

c) osobně do podatelny krajského úřadu na výše uvedené adrese (v tištěné podobě, podepsané a orazítkované)

• Liberecký kraj po schválení přidělení dotací a smluv v radě a zastupitelstvu kraje vyzve obce k podpisu smluv.

• Po podepsání smluv hejtmanem a zveřejnění podepsaných smluv v Registru... budou převedeny příslušné finanční prostředky na účet obce (žadatele).

• Po realizaci (nejpozději do 50-ti dnů od zaplacení faktury - viz upřesnění ve smlouvě) předložit Závěrečné vyúčtování a Závěrečnou zprávu včetně dokladu o informování veřejnosti o realizaci projektu za přispění dotace od Libereckého kraje.

Závěrečné vyúčtování dotace z rozpoctu LK  Závěrečné vyúčtování dotace z rozpoctu LK

Závěrečná zpráva dotace z rozpoctu LK  Závěrečná zpráva dotace z rozpoctu LK