Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Liberecký kraj navštíví prezident Václav Klaus

17. 05. 2005
[id:2837|autor:Futerová Linda|email:linda.futerova@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:724 030 320|aktualizace:]

Ve dnech 23.5. až 25.5. 2005 se v Libereckém kraji uskuteční návštěva prezidenta republiky pana Václava Klause se svou chotí Livií. Stane se tak na pozvání hejtmana kraje Petra Skokana. Během třídenní návštěvy pan prezident navštíví města  a obce kraje, setká se s jejich občany, představiteli a navštíví i několik významných podniků.

V pondělí 23.5. pana prezidenta slavnostně uvítá hejtman v sídle Libereckého kraje. Bude následovat přehlídka 31. brigády chemické a biologické ochrany Liberec v místních kasárnách. Poté se pan prezident vypraví do Justiční akademie ve Stráži pod Ralskem. V Novém Boru a v České Lípě jsou naplánována setkání s občany spojené s autogramiádami, beseda se studenty Obchodní akademie v České Lípě či setkání zdravotníků v českolipské nemocnici.

Setkání s občany a autogramiády čekají pana prezidenta a jeho paní i druhý den, v úterý 24.5., a to v Liberci, Turnově, Jilemnici a v Harrachově. Naplánována je na tento den beseda se studenty Technické univerzity Liberec či prohlídka Průmyslové zóny Liberec Jih.  V odpoledních hodinách pak pan prezident pozdraví účastníky Memoriálu Ludvíka Daňka v Turnově, v Jilemnici navštíví společnost Cutisin a v Harrachově sklárnu Novosad & Syn Bohemia. Pro paní Klausovou je připravena prohlídka společnosti Egermann na Novoborsku.

Chrastava, Frýdlant v Čechách, Jablonec nad Nisou a Smržovka jsou města, která pan prezident se svou chotí navštíví poslední den v Libereckém kraji, a to dne 25.5. I tady všude se mohou občané těšit na prezidentský pár. Ten mimo těchto setkání zhlédne například nově zrekonstruovanou radnici v Chrastavě, společnost Preciosa v Jablonci nad Nisou a firmu Seba Tanvald. První dáma navíc poctí svou přítomností i Dětský domov Krompach.

 

 

Podrobný program s časovým rozvržením prezidentské návštěvy Vám bude poslán a umístěn na našich webových stránkách www.kraj-lbc.cz nejpozději do 20.5. 2005. Akreditace novinářů není na tiskovou konferenci ani na další místa nutná. Pouze budeme vyžadovat předložení novinářského průkazu. 

Futerová Linda
linda.futerova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 302
Mobil: 724 030 320