Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Ve vlastivědném muzeu a galerii v České Lípě se křtila publikace Geologické zajímavosti Libereckého kraje

Ve vlastivědném muzeu a galerii v České Lípě se křtila publikace Geologické zajímavosti Libereckého kraje

[12201|9dca34a53973438aecf90fbd2a055e23|5|public/vnejsi_vztahy/krest_rz_ae123c4415.jpg]

18. 01. 2006
[id:3505|autor:Futerová Linda|email:linda.futerova@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

Světlo světa spatřila nová publikace o geologických zajímavostech v Libereckém kraji, kterou vydal Liberecký kraj - resort rozvoje venkova, zemědělství a životního prostředí. Publikace byla slavnostně pokřtěna ve Vlastivědném muzeu a galerii v České Lípě náměstkem hejtmana Radimem Zikou, jejím autorem Petrem Kühnem a hejtmanem kraje Petrem Skokanem.

Kraj se  intenzivně věnuje zprostředkování informací o životním prostředí Libereckého kraje i jeho přírodních zajímavostech. Postupně vydal publikace jako například Naučné stezky, Maloplošná chráněná území či Památné stromy. „Cílem publikace geologické zajímavosti není podat systematický přehled charakteristických geologických a geomorfologických jevů kraje. Všechny by se do této publikace ani nevešly. Cílem bylo přiblížit občanům Libereckého kraje další zajímavá a krásná území kraje a podpořit zájem veřejnosti o ně a o jejich nutnou ochranu, aby zde zůstala zachována i pro příští generace,“ uvedl na adresu nové knihy náměstek hejtmana pověřený vedením zmíněného resortu Radim Zika. 

Odborná část publikace byla svěřena ke zpracování Vlastivědnému muzeu a galerii v České Lípě. Hlavním zpracovatelem je Petr Kühn, který přizval ke spolupráci další odborníky, za jejichž přispění vznikla jak textová, tak i obrazová část publikace včetně mapy. Na zpracování se podíleli rovněž zaměstnanci Krajského úřadu Libereckého kraje.

Publikace je k dostání zdarma na Odboru rozvoje venkova, zemědělství a životního prostředí Krajského úřadu Libereckého kraje.


 

Futerová Linda
linda.futerova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 302