Obce dostanou třináct informačních desek na školní hřiště

• 18. 12. 2007 00:00

[id:5962|autor:Mgr. Langer Jiří|email:jiri.langer@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

Třináct pamětních desek k projektu „Revitalizace školních hřišť a jejich vybavení na území Libereckého kraje“ v celkové hodnotě 73.482,50 Kč obdrží od Libereckého kraje města Tanvald, Semily, Lomnice n.P. a Česká Lípa.

Dne 15. 8. 2005 byla v rámci Finančního mechanismu EHP/Norska podána Libereckým krajem žádost o grant na projekt „Revitalizace školních hřišť a jejich vybavení na území Libereckého kraje“.

V rámci rekonstrukce došlo k nahrazení nevyhovujících zahradních prvků za nové, kvalitní a bezpečné, splňující české a též evropské normy.

Celkem bylo dodáno 290 nových herních prvků, a bylo vyměněno či nově dodáno téměř 1.560 m2 bezpečnostních povrchů.

„V souladu s žádostí o grant nechal Liberecký kraj za účelem zajištění publicity vyrobit informační - pamětní desky k projektu. Tyto desky musejí být umístěny na  fasády školských zařízení, u nichž se nachází jednotlivá revitalizovaná školní hřiště. Proto je nanejvýš vhodné městům, kterým byla usnesením Zastupitelstva Libereckého kraje darována revitalizovaná školní hřiště včetně jejich vybavení, darovat  i tyto  informační či pamětní desky,“ zdůraznil  statutární náměstek hejtmana Karel Dolejší s tím, že  tento projekt byl vybrán Kanceláří finančních mechanismů k financování v poměru 85 % finanční mechanismus EHP/Norska a 15 % Liberecký kraj.

Mateřské školy, které mají revitalizovaná hřiště:

o             Mateřská škola Roháče z Dubé 2523, Česká Lípa

o             Mateřská škola Bratří Čapků 2864, Česká Lípa