Policisté byli oceněni v sídle kraje

Mgr. Zigušková (Matoušová) Barbora

• 12. 12. 2008 00:00

[id:7258|autor:Mgr. Zigušková (Matoušová) Barbora|email:barbora.ziguskova@kraj-lbc.info|telefon:485 226 327|mobil:|aktualizace:]

Medaili cti Policie ČR, Pamětní listy Policie ČR a dárky od Libereckého kraje převzaly dohromady na dvě desítky policistů a policistek v pátek 12. prosince v sídle Libereckého kraje z rukou statutární náměstkyně hejtmana Lidie Vajnerové, náměstka hejtmana Martina Seppa a ředitele Okresního ředitelství policie Liberec Miroslava Dvořáka.

U příležitosti 90. výročí vzniku samostatného Československa poděkovala Policie ČR svým pracovníkům medailí za vzorné plnění povinností. S dalšími se potom v souvislosti s ukončením jejich služebního nebo pracovního poměru rozloučila pamětními listy. „Jsme tu hlavně pro občany. Přeji si, abychom si v jejich očích udrželi co nejlepší pozici,“ řekl Dvořák. „Poděkování a ocenění si zaslouží nejen ti nejlepší z nejlepších, ale vůbec všichni, kteří oblékají policejní uniformu,“  doplnila jej Lidie Vajnerová.

Rovněž hejtman kraje Stanislav Eichler se vyjádřil pochvalně k práci policistů, ovšem s tím, že kraji chybí krajská policie. „Před volbami do krajského zastupitelstva měla většina stran v programu zřízení Krajské policie Liberec. Tento záměr dále trvá, mohu vás ubezpečit, že udělám vše pro to, aby Liberecký kraj měl v dohledné době krajské ředitelství,“ slíbil hejtman.

Medaile cti Policie ČR získali:

por. Libor Nekvinda

por. Josef Zima

npor. Bc. Jaroslav Adam

npor. Mgr. Petr Anton

por. Miroslav Ragín

npor. Bc. Jaroslav Řehák

npor. Mgr. Pavel Bartoš

npor. Bc. Karel Kopecký

mjr. Mgr. Pavel Finkous

pplk. Bc. Josef Černý

Jiří Vávra