Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Do přístrojů tří oddělení Krajské nemocnice Liberec,a.s. putovaly milióny korun

Do přístrojů tří oddělení Krajské nemocnice Liberec,a.s.  putovaly milióny korun

[35425|9dca34a53973438aecf90fbd2a055e23|5|public/tiskove/paska_3a764dcbbd.jpg]

22. 10. 2009
[id:8971|autor:Mgr. Langer Jiří|email:jiri.langer@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

Z peněz EU, konkrétně z Regionálního operačního programu, pořídily oddělení gastrologie, urologie a nefrologie a dialýzy Krajské nemocnice Liberec,a.s. špičkové přístrojové vybavení za více než 34 milionů korun. Globálním cílem Regionálních operačních programů (ROP) je urychlení rozvoje regionů ČR, zvýšení jejich konkurenceschopnosti a atraktivity pro investice a posílení kvality života obyvatel, při respektování vyváženého a udržitelného rozvoje regionů vycházející z využití jejich potenciálu.

Pořízením špičkové techniky na výše uvedených odděleních došlo ke zkvalitnění péče o klienty, zvýšení jejich komfortu a kvality života.

Slavnostní stříhání pásek na dalších  třech odděleních  Krajské nemocnice Liberec,a.s., kde  se využívají v praxi nejmodernější přístroje, se uskutečnilo včera za účasti MUDr. Luďka Nečesaného, generálního ředitele KNL,a.s., MUDr. Pavla Nováka, krajského radního zodpovědný za rezort zdravotnictví,  a Jiřího Benedikta, ředitele pobočky VZP pro Liberecký kraj. Přítomni byli i  lékaři MUDr. Lenka Nedbalová (gastroenterologie), MUDr. Miroslav Ryba (nefrologie a dialýza) a MUDr. Jan Mečl (urologie), kteří ve svých prezentacích popsali jednotlivé technické vybavení a přínos v praxi.

Celkové plánované výdaje projektu pro oddělení nefrologie a dialýzy představují částku 13 281 295 Kč, přičemž dotace z Regionálního operačního programu činí 13 227 210 Kč.

Celkové plánované výdaje projektu pro oddělení gastroenterologie představují částku 9 035 586 Kč, přičemž dotace z Regionálního operačního programu činí 8 981 500 Kč.

Urologické oddělení Krajské nemocnice Liberec, a.s. bude v praxi využívat integrovaný operační sál

I projekt Zlepšení zdravotnické péče v regionu prostřednictvím modernizace přístrojového vybavení na urologickém oddělení Krajské nemocnice Liberec, a.s., je spolufinancován Evropskou unií prostřednictvím Regionálního operačního programu (NUTS II Severovýchod).

Celkové výdaje projektu představují částku 12 650 977 Kč, přičemž dotace z Regionálního operačního programu činí 11 702 153 Kč.

„Cílem projektu je komplexní modernizace endoskopického operačního sálu urologie, konkrétně pořízení nového ultrazvuku, operačního stolu, flexibilních endoskopických nástrojů a vznik integrovaného operačního sálu,“ uvedl radní Pavel Novák.

Přínos pro pacienty i personál:

 

Vznik unikátního, plně integrovaného operačního sálu umožňujícího komunikaci všech lékařských a obslužných systémů, napojení (obraz i zvuk) na nemocniční informační systém a později i přenos dat do jiných nemocnic (výuka, prezentace).

 

Pořízením flexibilních endoskopických nástrojů může být na urologii KNL, a.s. zavedena zcela nová metoda fotodynamické diagnostiky nádorů močového měchýře = PDD.

Nové nejmodernější endoskopy (ohebné, ultratenké nástroje) + HD zobrazení, které představuje kvalitnější a bezpečnější diagnostiku a léčbu pacientů.

 

Zkrácení pobytu v nemocnici a čekacích dob.

Oddělení urologie v KNL, a.s. je v současnosti nejlépe vybaveným pracovištěm v kraji. Je také krajským centrem pro diagnostiku a léčbu nádorových onemocnění a endoskopickou miniinvazivní operativu. V roce 2008 bylo na tomto oddělení hospitalizováno 1 214 klientů, provedeno bylo celkem 10 394 ambulantních vyšetření.

Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 302